Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Złoto i srebro w aranżacji dziś już dla każdego
Złoto i srebro w aranżacji dziś już dla każdego

Na początek złoto

Jeśli chodzi o pokrywanie tym kolorem ścian złoto będzie wyśmienicie współgrać z szeroką paletą kolorów. Szczególnie jednak sprawdza się w sąsiedztwie bieli, écru, czerni, a nawet fioletu czy granatu. Najlepszym rozwiązaniem jest wtrącenie złotego akcentu na tle, którejś ze wspomnianych barw. Jeżeli jednak podejmiemy dość odważną decyzję o pokryciu całej ściany kolorem złotym użyjmy jej matowej odmiany co sprawi, że klimat pomieszczenia będzie bardziej przyjazny. Poza możliwością tradycyjnego pomalowania mamy także w takim kolorze tapety, które również uświetnią każde wnętrze. Złoto w aranżacji to jednak nie tylko ściany. Może ono również występować np. w zdobionych tym kolorem sztućcach, porcelanowej zastawie czy choćby świecznikach lub żyrandolach. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć i jaki jest nasz aranżacyjny zamysł. Na rynku są dostępne także przeróżne dekoracyjne ozdoby np. w postaci naklejek. Kolor złoty ma za zadanie głównie rozświetlić wnętrze dlatego najczęściej przemyca się go w całej aranżacji w postaci małych dodatków. I w tym przypadku nadmiar jednak nie jest wskazany.

Kolej na srebro

Wydaje się, że łatwiej jest się przełamać w kwestii zastosowania koloru srebrnego, aniżeli złotego. Niemniej i w tym przypadku niegdyś była to oznaka bogactwa i zamożności. Podobnie jak w przypadku złota możemy pomalować w tym kolorze ściany. Można to zrobić całościowo lub częściowo. Kolor srebrny będzie współgrał z barwami ciepłymi. Odpowiednie będą bordowy, żółty czy beż. Oczywiście dostępne są również w tym kolorze tapety. Wydaje się, że użycie koloru srebrnego powinno być łatwiejsze, niż złotego. Niemniej jednak umiar niezmiennie jest wskazany, ponieważ łatwo pójść o krok za daleko. W stylowej aranżacji z pewnością sprawdzą się zasłony ze srebrnymi detalami czy nawet meble zawierające w tym kolorze niewielkie akcenty. Możliwości zastosowania koloru srebrnego jest naprawdę sporo. Nie wolno jednak zapominać, że nadmiar srebrnej barwy we wnętrzu przyczyni się do poczucia surowości i chłodu.

Łączenie kolorów

Decydując się na połączenie kolorów złotego ze srebrnym, zwłaszcza w jednym pomieszczeniu, proponujemy zdać się na aranżacyjną wrażliwość kogoś, kto się tym zajmuje zawodowo. Jeżeli zaprojektuje takie pomieszczenie ktoś taki możemy uzyskać naprawdę wyszukane i oryginalne rozwiązanie. Większe pole do popisu daje nam natomiast możliwość wymiksowania srebrnych i złotych dodatków. Powyższy opis ewidentnie pokazuje, że urządzenie wnętrza w tych niewątpliwie „trudnych” i odważnych kolorach jak najbardziej jest możliwe. Bez względu na to czy złoto ze srebrem będą barwami dominującymi, czy zostaną wplecione za pomocą niewielkich dodatków, przyczynią się do tego, że pomieszczenie nabierze szykownego charakteru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium