Czy piec kaflowy to już przeżytek czy ciągle obowiązująca moda? Czy piec kaflowy to już przeżytek czy ciągle obowiązująca moda?
Czy piec kaflowy to już przeżytek czy ciągle obowiązująca moda?

Jeszcze dekadę temu mogło się wydawać, że piec kaflowy raz na zawsze przeszedł już do historii. Nic bardziej mylnego. Ten niegdyś kojarzony z każdą chatą, dziś trochę w innym celu, aczkolwiek ponownie wraca do łask. Na budowę pieca kaflowego decyduje się coraz więcej osób. Tak naprawdę nie ma się czemu dziwić, bo między tamtymi, a tymi stawianymi obecnie, jest kilka fundamentalnych różnic. Obecnie piec kaflowy to nie tylko źródło ciepła, ale także świetny pomysł na podniesienie waloru estetycznego wnętrza mieszkania, szczególnie kiedy jest urządzone w stylu vintage lub skandynawskim.

czytaj całość
Stelaże do sypialnianych łóżek Stelaże do sypialnianych łóżek
Stelaże do sypialnianych łóżek

Sypialnia jest miejscem regeneracji organizmu, pomieszczeniem, w którym wypoczywasz. Najczęstszym jednak błędem, jaki popełnia się przy wyborze mebli, a konkretnie łóżka, jest nadmierna koncentracja na jego wyglądzie. Nie to jednak powinno być dla Ciebie najistotniejsze. Zadaj sobie bowiem pytanie, co Ci po tym, że łóżko świetnie wygląda, jeśli się na nim nie wysypiasz? Całe szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i więcej uwagi przywiązuje do rodzaju materaca. Bardzo dobrze, aczkolwiek aby być w pełni usatysfakcjonowanym, powinieneś także zakupić w komplecie dobrej jakości stelaż. Tylko dobrze dobrany materac wraz ze stelażem będzie gwarancją zdrowego snu.

czytaj całość
Aktualne trendy wnętrzarskie Aktualne trendy wnętrzarskie
Aktualne trendy wnętrzarskie

No i stało się. Analizując rynek wnętrzarskich projektów, można odnieść wrażenie, że sztuczność, wszystko, co się błyszczy i jest pod linijkę, staje się nudne i nie ma już takiego wzięcia, jak jeszcze jakiś czas temu. Dziś ludzie chcą być blisko natury, chcą żyć eko, a co za tym idzie, mieszkać w ekologicznych domach. Dlatego też do wnętrz coraz częściej wdziera się mnóstwo klimatów kojarzonych z naturą, ziemią itp. W obszarze kolorystki idzie się w kierunku barw kojarzonych z ziemią. Jeśli chodzi o materiały, to również wzrasta zapotrzebowanie na te wykonane z naturalnych i ekologicznych surowców. We wnętrzach pojawia się coraz więcej żywej zieleni, przez co złoty okres przeżywają firmy trudniące się zakładaniem domowych hodowli roślin. W jaki sposób zatem stworzyć naturalne wnętrze? Na jakie kolory postawić, mebli z jakich materiałów szukać, na jakie dodatki się decydować? Przypatrzmy się temu wszystkiemu wspólnie.

czytaj całość
Odmień wnętrze nowocześnie wykonaną lamperią Odmień wnętrze nowocześnie wykonaną lamperią
Odmień wnętrze nowocześnie wykonaną lamperią

Aktualnie bardzo często ma miejsce sytuacja, kiedy wraca się w obszarze aranżacji wnętrz do rozwiązań, które wydawać by się mogło, że przeminęły bezpowrotnie. Tyczy się to np. pieców kaflowych, lecz także lamperii. Wiąże się to zapewne z rozwojem rynku ogólnobudowlanego, ponieważ materiałów, które niegdyś służyły do wykonania lamperii, nie ma co porównywać z dzisiejszą ofertą. Jakość farb, nie ma co kryć, była kiedyś naprawdę kiepska, dziś wygląda to zgoła odmiennie, dlatego też lamperia stanowi nowoczesne dopełnienie wystroju wnętrza.

czytaj całość
Jak zaaranżować schody w domu jednorodzinnym? Jak zaaranżować schody w domu jednorodzinnym?
Jak zaaranżować schody w domu jednorodzinnym?

Nowo wybudowany dom, czy też zakupienie mieszkania dwupoziomowego, to spełnienie marzeń wielu osób. Okazuje się jednak, że sam zakup to nie wszystko, albowiem to, co będzie świadczyło o jakości tak skonstruowanego mieszkania, to sposób wykończenia schodów prowadzących na piętro. Projektanci wnętrz przewidują naprawdę sporo możliwości na podejście do tematu. Wszystko jednak zależy od Twoich potrzeb i upodobań. Poniżej postaramy się przybliżyć kilka opcji, z których warto skorzystać.

czytaj całość
Kiedy oświetlenie szynowe będzie najlepszym rozwiązaniem? Kiedy oświetlenie szynowe będzie najlepszym rozwiązaniem?
Kiedy oświetlenie szynowe będzie najlepszym rozwiązaniem?

Dobrze rozmieszczone światło, o odpowiedniej mocy oraz barwie jest połową sukcesu przy aranżacji każdego wnętrza. Bez względu na to jak drogie i szykowne będą meble, jaki kolor ścian dobierzemy w aranżacyjnej kompozycji końcowy efekt nie będzie tak satysfakcjonujący jak za sprawą zmyślnie dobranego oświetlenia. Rynek oświetlenia pomieszczeń regularnie ewaluuje, a projektanci wpadają, na co rusz nowe pomysły. Jednym z rozwiązań, jakie zostało zaoferowane konsumentom jest oświetlenie szynowe. Aktualnie cieszy się ono bardzo dużym uznaniem i zainteresowaniem. Warto jednak przed zakupem zapoznać się czym tak w ogóle jest takowe oświetlenie. W przypadku, jakich pomieszczeń sprawdzi się najlepiej. Przyjrzyjmy się zatem temu zagadnieniu.

czytaj całość
Zafunduj sobie nieco egzotyki we własnym mieszkaniu Zafunduj sobie nieco egzotyki we własnym mieszkaniu
Zafunduj sobie nieco egzotyki we własnym mieszkaniu

W dobie kiedy świat stał się globalną wioską i przestał mieć dla nas jakiekolwiek granice i bariery mamy możliwość zetknięcia się z różnymi, dotąd obcymi, kulturami i stylami życia. Bardzo często spełnieniem marzeń jest wyprawa w jakieś egzotyczne miejsce. Dlaczego więc nie wtrącić nuty egzotyki do naszego wnętrza właśnie po to aby mieć na co dzień styczność z czymś co do niedawna pozostawało w sferze naszych marzeń. Jednym z rozwiązań na zapewnienie sobie bliskości z egzotycznym światem jest wprowadzenie do naszego mieszkania stylu safari. Jego cechami rozpoznawczymi są stonowane barwy i naturalne materiały co wprowadza przyjazny i zarazem ciepły klimat.

czytaj całość
Nieskomplikowane sposoby na eleganckie wnętrze Nieskomplikowane sposoby na eleganckie wnętrze
Nieskomplikowane sposoby na eleganckie wnętrze

Kupujemy mieszkanie bądź budujemy wymarzony dom, wieńcząc całość upragnionym wykończeniem i wprowadzeniem wybranego przez nas stylu. Bardzo często jest jednak, tak, że okazuje niezbyt ponadczasową w związku, czym coraz częściej doświadczamy znudzenia kompozycja aranżacyjną i myślimy o zmianach. Nie musi iść to w parze z ogromem wydatków, czasochłonnych zajęć, jeśli tylko zastosujemy kilka sprawdzonych aranżacyjnych trików, które może nie wprowadzą rewolucji, aczkolwiek z pewnością odmienią wnętrze i wprowadzą nieco świeżości. Co zatem zrobić, aby bez nadmiernych wydatków i poświęcenia dużej ilości czasu odmienić oblicze naszego mieszkania? Spójrzmy!

czytaj całość
Dokonaj przemiany wyglądu swojego salonu poprzez zastosowanie okrągłego dywanu
Dokonaj przemiany wyglądu swojego salonu poprzez zastosowanie okrągłego dywanu

Dywan bardzo często gości we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Wiele osób po prostu udaje się do sklepu i dokonuje zakupu biorąc pod uwagę kolor, wyszyte wzory czy jego wielkość. Niewielu zastanawia się nad jego kształtem, natomiast spora grupa z racji prostokątnego kształtu pomieszczenia podświadomie decyduje się na zakup tego w kształcie właśnie prostokąta. Warto jednak przed udaniem się na zakupy dobrze przemyśleć temat albowiem okrągły dywan może się okazać strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jaki zatem argumenty przemawiają za zakupem okrągłego dywanu? Przypatrzmy się temu zagadnieniu wspólnie.

czytaj całość
Kilka wskazówek aranżacyjnych dla poczatkujących
Kilka wskazówek aranżacyjnych dla poczatkujących

Powodzenie w aranżacji wnętrza uwarunkowane jest kilkoma czynnikami. Ogólnie rzecz biorąc aby możliwości przestrzenne naszego lokalu dobrze zgrać z własnymi potrzebami przy jednoczesnym zachowaniu stylowej linii jaką obierzemy. Z pozoru brzmi banalnie aczkolwiek z racji tego, że między udana aranżacją, a aranżacyjna klapą jest bardzo cienka linia warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. W związku z tym, że wnętrze naszego mieszkania jest niejako wizytówką nas samych przyjrzyjmy się na co zwracać uwagę abyśmy mieli powody do dumy.

czytaj całość
Z myślą o bożonarodzeniowym stole. Aranżacyjne pomysły
Z myślą o bożonarodzeniowym stole. Aranżacyjne pomysły

Sklepowe witryny już kuszą nas świątecznymi ozdobami. W tym artykule postaramy się spojrzeć konkretnie na świąteczny wystrój naszego stołu. To on, bowiem będzie punktem centralnym podczas świątecznego czasu. To przy nim spędzimy najwięcej czasu w gronie bliskich nas osób. Na rynku można znaleźć mnóstwo świątecznych obrusów, ozdób, świeczników czy stroików. Warto wiedzieć, że świąteczne dekoracje wcale nie muszą być tylko i wyłącznie kojarzone z kolorem czerwonym. Święta mogą zostać zaakcentowane w naszych mieszkaniach także innymi brawami. Spójrzmy, jakie mamy możliwości.

czytaj całość
Sposoby na przechowywanie warzyw i owoców w naszej kuchni
Sposoby na przechowywanie warzyw i owoców w naszej kuchni

Ile razy doświadczaliśmy sytuacji, kiedy to piękne owoce po opływie kilku dni nie nadawały się już do spożycia. Zniechęcać się jednak nie ma co, albowiem zarówno warzywa, jak i owoce są  w nieodłączną częścią naszej diety, dlatego znajdować si e w każdym domu bezsprzecznie powinny. Tym bardziej że jest kilka sprawdzonych sposobów na wydłużenie „żywotności” zarówno jednych, jak i drugich. Zacząć jednak należy od przemyślanego dokonywania zakupów, ponieważ bez względu, z jakiego sposobu byśmy nie skorzystali owoce leżeć w naszej kuchni tak czy owak za długo leżeć nie mogą. Przyjrzyjmy się zatem, które z owoców i warzyw preferują zaciemnione miejsca, które mogą być przetrzymywane w lodówce, a które niekoniecznie?

czytaj całość
Kilka sposobów na przechowywanie dokumentów
Kilka sposobów na przechowywanie dokumentów

Nadmiar pism, rachunków, gwarancji czy wszelkiego rodzaju umów to problem, z którym boryka się chyba każdy. Często bywa, tak, że nie mają one swojego stałego miejsca co nastręcza sporo problemów, kiedy musimy interesujący nas w danym momencie dokument odnaleźć. Poza kwestią czysto organizacyjną dochodzi do tego walor estetyczny. Porozrzucane bowiem po całym biurze, sypialni czy salonie papiery zawsze wprowadzały niepotrzebny bałagan, który aż razi w oczy. Na szczęście jest tak, że bez względu na powierzchnie mieszkania są sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Po prostu, kiedy mamy małą powierzchnię musi wykazać się zdecydowanie większą kreatywnością, aczkolwiek sprawa jest jak najbardziej do wykonania. Poniżej prezentujemy zatem kilka wybranych propozycji zaprowadzenia ładu i porządku w naszej dokumentacji.

czytaj całość
Kilka trików na zamaskowanie wiszących kabli od sprzętu RTV
Kilka trików na zamaskowanie wiszących kabli od sprzętu RTV

Przyszło nam żyć w czasach największej dbałości o detale. Przejawia się to w różnych dziedzinach życia, także w obszarze aranżacji wnętrz. Systematycznie poprzeczka w tej kwestii zostaje podnoszona. Nawet do tego stopnia, że zaczęły nam przeszkadzać, czy może w naszym mniemaniu szpecić wnętrze, wiszące kable biegnące po ścianie od TV do zasilającego gniazda. Być może jest w tym, jednak trochę prawdy i nie ma aż takiej przesady, albowiem szczególnie w przypadku wiszących telewizorów wolno puszczone kable psuja cały estetyczny obraz. W przedmiotowym artykule spróbujemy zatem przyjrzeć się i przedstawić kilka rozwiązań, które pomogą nam wyeliminować ten szpecący detal.

czytaj całość
Jak urządzić sypialnię w stylu amerykańskim?
Jak urządzić sypialnię w stylu amerykańskim?

W stylu amerykańskim meble wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a każdy detal jest z największą starannością dopracowany. Sypialnie w stylu amerykańskim są pełne klasy i elegancji. Jednocześnie panujący w nich ład wprowadzaj błogi, harmonijny nastrój. Na co zatem powinniśmy zwracać naszą uwagę, projektując sypialnię w stylu amerykańskim? Czy niewielkich rozmiarów metraż może pokrzyżować na plany? Przypatrzmy się wspólnie.

czytaj całość
Mieszanka stylu japońskiego oraz skandynawskiego, czyli styl japandi
Mieszanka stylu japońskiego oraz skandynawskiego, czyli styl japandi

Wielu z nas jest pewnie przekonanych, że w temacie aranżacji wnętrza, a szczególnie w kwestii stylów, w jakich urządzamy nasze mieszkania zostało powiedziane już wszystko. Możliwe, że tak jest, dlatego w odpowiedzi powstają style, które są mieszanką tych istniejących. Tak powstał m. in. styl nazywany japandi. Jak się można domyśleć już po nazwie jest to mix stylu japońskiego ze skandynawskim. Mimo że oba kraje są odległymi krainami to okazuje się, że projektanci wnętrz odnaleźli w tych stylach nie tyle cechy wspólne co punkty styczne, a takim jest z pewnością w jednym i drugim przypadku zamiłowanie do natury, prostoty i porządku.

czytaj całość
Jak dokonać zmiany wystroju naszego mieszkania za pomocą tekstyliów?
Jak dokonać zmiany wystroju naszego mieszkania za pomocą tekstyliów?

Nadeszła jesienna aura, dni stają się coraz krótsze co powoduje, że więcej czasu spędzamy w naszych mieszkaniach. Nie ma co kryć jest także idealny moment na to, aby wprowadzić nieco odmiany do wnętrza. To jak urządzimy nasze wnętrze będzie miało ścisły związek z tym, jak sobie poradzimy z przygnębiającą jesienna pogodą.

czytaj całość
Czy styl holenderski jest nam znany?
Czy styl holenderski jest nam znany?

Wielokrotnie słyszeliśmy oraz niezliczoną ilość razy czytaliśmy o różnych stylach urządzania wnętrz. Niektóre z nich zostały poddane analizie kilkadziesiąt razy i odnosi się wrażenie, że zostało z nich „wyciśnięte” już wszystko do granic. Bo tak naprawdę, czego jeszcze nie wiemy o stylu skandynawskim, klasycznym, rustykalnym, industrialnym…? Chyba odrobinę inaczej wygląda jednak sprawa stylu holenderskiego. Jest on często mylony ze stylem skandynawskim, aczkolwiek zupełnie niesłusznie. Posiada on właściwa dla siebie kolorystkę, umeblowanie oraz szereg detali.

czytaj całość
Wykładziny PCV. Przeżytek czy dobry pomysł na wykończenie podłogi?
Wykładziny PCV. Przeżytek czy dobry pomysł na wykończenie podłogi?

Jeszcze całkiem niedawno na samo hasło wykładzina PCV nasze myśli krążyły wokół poprzedniej epoki. Przez pewien okres uznawane jako aranżacyjny obciach dziś ponownie wracają do łask. Tak na dobrą sprawę nie ma się czemu dziwić, albowiem obecnie wykładziny PCV, jeśli chodzi o jakość wykonania oraz mnogość zastosowanych wzorów, tak naprawdę mają niewiele wspólnego z produktem z czasów PRL-u. ponadto są one bardzo proste w montażu, nie wymagają dużych nakładów, jeśli chodzi o utrzymywanie ich w czystości oraz, co bardzo istotne, są neutralne, jeśli chodzi o alergików. Najważniejsze jest jednak to, że wykładziny oferuje się obecnie w setkach różnych wzorów, które będą wspaniałą podstawą wystroju mieszkania. W czasach, gdzie cenimy sobie bardzo praktyczne rozwiązania, nie mając zbytnio czasu na pielęgnowanie naszych czterech kątów zastosowanie wykładziny PCV w naszym wnętrzu tym bardziej zyskuje na wartości. Jeśli jeszcze do tego wszystkiego dodamy wysoki poziom odporności na wszelkie zewnętrzne uszkodzenia to tym bardziej wykładzina PCV zyskuje w oczach chyba największych sceptyków.

czytaj całość
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium