sofy 2-osobowe

Sofa Zorza 2-osobowa Sofa Zorza 2-osobowa
Producent: Comformy
Cena: 3 999,00 zł
zobacz więcej
Sofa Nap 2-osobowa Sofa Nap 2-osobowa
Producent: Comformy
Cena: 3 999,00 zł
zobacz więcej
Sofa Klematisar 2-osobowa Sofa Klematisar 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 459,00 zł
zobacz więcej
Sofa Natur 2-osobowa Sofa Natur 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 4 059,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Puf Liv Puf Liv
Producent: Scandicsofa
Cena: 1 499,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Sofa Nenuphar 2-osobowa Sofa Nenuphar 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 559,00 zł
zobacz więcej
Sofa Orkidé 2-osobowa Sofa Orkidé 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 859,00 zł
zobacz więcej
Sofa Aster 2-osobowa Sofa Aster 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 709,00 zł
zobacz więcej
Sofa Korneller 2-osobowa Sofa Korneller 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 609,00 zł
zobacz więcej
Sofa Bräken 2-osobowa Sofa Bräken 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 359,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Sofa Fern 2-osobowa Sofa Fern 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 559,00 zł
zobacz więcej
Sofa Mirar 2-osobowa Sofa Mirar 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 559,00 zł
zobacz więcej
Sofa Ginster 2-osobowa Sofa Ginster 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 159,00 zł
zobacz więcej
Sofa Gullris 2-osobowa Sofa Gullris 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 259,00 zł
zobacz więcej
Sofa Krokusar 2-osobowa Sofa Krokusar 2-osobowa
Producent: Scandicsofa
Cena: 3 250,00 zł
zobacz więcej
  • nowość

Sofy 2 osobowe – mały mebel o wielkich możliwościach

Niezależnie od wielkości pomieszczenia sofy dwuosobowe to idealny wybór, aby stworzyć wymarzony kącik wypoczynkowy. Niewielkie rozmiary sof dwuosobowych dają dużą swobodę w urządzaniu miejsca do wspólnego spędzania czasu lub urządzenia wygodnej, osobistej przestrzeni dla siebie. Właśnie dlatego sofy 2-osobowe doskonale sprawdzą się zarówno w pojedynkę, jak i w parze z większymi meblami wypoczynkowymi czy fotelem.

Pomimo małych gabarytów sofy dwuosobowe są bardzo wszechstronne i mogą pełnić dodatkowe role we wnętrzu. Najczęściej spotykaną z nich jest funkcja spania, która pozwala przygotować wygodne miejsce noclegowe dla gości. Sofy dwuosobowe mogą mieć również rozmiary zbliżone do większego fotela, dzięki czemu odnajdą się nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Z tego powodu sofy dwuosobowe świetnie sprawdzą się nie tylko w niewielkich mieszkaniach, ale również w przestronnych salonach.

Duży wybór modeli sof dwuosobowych w ScandicSofa ułatwia znalezienie mebla, który dopasuje się do najrozmaitszych stylów wnętrzarskich, takich jak skandynawski, nowoczesny, industrialny, klasyczny, glamour, boho, a nawet japandi. Nasze sofy 2-osobowe są zaprojektowane zgodnie z zasadami skandynawskiego designu i wyróżniają się ponadczasowym wyglądem, komfortem użytkowania, funkcjonalnością oraz jakością wykonania z najlepszych materiałów. Dzięki tym cechom oprócz wygodnego mebla wypoczynkowego, zyskujemy wyjątkowe sofy dwuosobowe, które będą służyły przed długie lata.

Sofy dwuosobowe rozkładane – jakie mają funkcje?

Sofy dwuosobowe rozkładane łączą rolę mebla wypoczynkowego z dodatkowymi funkcjami, które mogą spełnić wiele potrzeb i ułatwić życie codzienne. Największą zaletą sof dwuosobowych rozkładanych jest oszczędność miejsca. To idealne rozwiązanie, kiedy dysponujemy małym wnętrzem lub potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do snu, czy przechowywania rzeczy. Dzięki temu sofy 2 osobowe rozkładane sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w sypialni i pokoju gościnnym.

Sofy dwuosobowe rozkładane mają różne funkcje. Najbardziej popularne na rynku sofy 2 osobowe rozkładane to sofy rozkładane 2 osobowe z funkcją spania oraz sofy 2 osobowe rozkładane z pojemnikiem na pościel. W asortymencie ScandicSofa można znaleźć przede wszystkim sofy dwuosobowe rozkładane do spania, które z łatwością można zamienić w dodatkowe łóżko. Jest to możliwe dzięki różnym rozwiązaniom technicznym, które są stosowane w sofach rozkładanych 2 osobowych. Jednym z nich jest mechanizm otwierania, od którego zależy sposób rozkładania sofy. Mechanizm otwierania nie wpływa w żaden sposób na komfort użytkowania sof dwuosobowych rozkładanych, ale może być istotnym kryterium podczas wyboru mebla.

Najczęstszym rozwiązaniem stosowanym w sofach dwuosobowych rozkładanych do spania jest zamontowanie specjalnego, rozkładanego stelażu z dodatkowym materacem. Ten mechanizm pozwala stworzyć miejsce do spania, którego wygoda nie różni się od zwykłego łóżka. Jednocześnie obicie tapicerskie nie jest narażone na uszkodzenia, ponieważ użytkownik śpi na materacu. W tym rodzaju sof rozkładanych 2 osobowych z funkcją spania stelaż i przymocowany do niego materac jest schowany w specjalnym pojemniku w wewnątrz mebla, dzięki czemu jest niewidoczny. Takie rozwiązanie można znaleźć w sofach dwuosobowych rozkładanych do spania z kolekcji Narcisser.

Drugim typem mechanizmu otwierania w sofach rozkładanych 2 osobowych z funkcją spania jest tak zwany „klik-klak”. To proste rozwiązanie, które polega na obniżeniu oparcia sofy do poziomu siedziska, dzięki czemu powstaje miejsce do spania. Zaletą stosowania mechanizmu „klik-klak” w sofach rozkładanych 2 osobowych jest między innymi brak pojemnika, dzięki czemu mebel może wygląda lekko. Przykładem sofy z rozwiązaniem „klik-klak” jest nowoczesna sofa rozkładana 2 osobowa Krasse.

Ostatni rodzaj to sofy dwuosobowe rozkładane do spania z rozkładanym siedziskiem, którego mechanizm przypomina rozłożenie materacu na podłodze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala stworzyć wygodne i stabilne miejsce dla snu. Taką sofą rozkładaną 2 osobową z funkcją spania jest sofa Fjäril.

Warto podkreślić, że dodatkowe funkcje zastosowane w sofach rozkładanych 2 osobowych w żaden sposób nie wpływają na ich ponadczasowy wygląd. Wprost przeciwnie! W ScandicSofa można znaleźć wiele nowoczesnych sof rozkładanych 2 osobowych, które zachwycają swoim stylem i doskonałym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Sofy rozkładane 2 osobowe w ScandicSofa są projektowane według zasad skandynawskiego designu, co oznacza, że oprócz funkcjonalności cechują się również wyjątkowym wyglądem i komfortem użytkowania.

Sofy dwuosobowe nierozkładane – czy warto kupić?

Sofy dwuosobowe nierozkładane to najpopularniejszy rodzaj sof i idealny wybór dla osób, które bardziej cenią sobie wygląd mebla, a nie jego funkcjonalność. Brak funkcji spania lub dodatkowego pojemnika do przechowywania rzeczy w sofach 2 osobowych nierozkładanych, daje ogromne możliwości podczas projektowania mebla. Dzięki temu sofy dwuosobowe nierozkładane mogą mieć bardziej atrakcyjny design, mniej prostokątny kształt oraz ciekawsze detale.

Myśląc o zakupie sofy dwuosobowej nierozkładanej warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby i rolę, jaką ma pełnić wnętrze. Sofy dwuosobowe nierozkładane świetnie odnajdą się w salonie z aneksem kuchennym oraz w małych wnętrzach, gdzie nie ma przestrzeni na dodatkowe miejsce do spania. Sofy 2 osobowe nierozkładane sprawdzą również w połączeniu z innymi meblami, tworząc wymarzoną strefę relaksu z wieloma miejscami do wypoczynku.

Sofy dwuosobowe z funkcją spania – czy są wygodne?

Czy sofy dwuosobowe z funkcją spania mogą zastąpić łóżko i być tak samo wygodne? Oczywiście, że tak! Większość sof 2 osobowych z funkcją spania w ScandicSofa jest wyposażona w specjalne rozwiązania, które dają wygodę porównywalną z łóżkiem. Dzięki temu sofy dwuosobowe z funkcją spania to doskonałe rozwiązanie do małych mieszkań lub wnętrz, w których nie ma miejsca na dodatkowe łóżko. Sofy dwuosobowe do spania ułatwią również wygodne przenocowanie gości, kiedy pojawi się taka potrzeba, dlatego mogą być dobrym wyborem do pokoi gościnnych oraz dziecięcych.

Sofy dwuosobowe z funkcją spania mogą być rozkładane w różny sposób, co ma wpływ na stopień ich wygody. Jeśli szukamy sof 2 osobowych do spania i zależy nam na komfortowym śnie, warto zwrócić na to uwagę zanim zdecydujemy się na zakup takiego mebla.

Najbardziej wygodne sofy dwuosobowe z funkcją spania są wyposażone w specjalny, wysuwany stelaż z materacem, który jest schowany w pojemniku wewnątrz mebla. Materac w sofach 2 osobowych do spania daje nie tylko pełen komfort podczas wypoczynku, ale również chroni tkaninę tapicerską przed uszkodzeniami. To rozwiązanie sprawia, że sofa dwuosobowa z funkcją spania praktycznie nie różni się od łóżka. Taką sofę można znaleźć w kolekcji Narcisser.

Kolejnym rodzajem sof dwuosobowych do spania są meble wypoczynkowe, których siedzisko można rozłożyć na podłodze. Ten rodzaj sof 2 osobowych z funkcją spania pozwala na stworzenie bardzo stabilnego i miękkiego miejsca do snu, które doceni każdy miłośnik prostych rozwiązań. Sofy dwuosobowe do spania z rozkładanym siedziskiem są dostępne m.in. w kolekcji Fjäril.

Ostatni rodzaj to klasyczne sofy dwuosobowe do spania z mechanizmem „klik-klak”, który polega na obniżeniu oparcia do poziomu siedziska. Tego typu sofy 2 osobowe z funkcją spania zazwyczaj nie posiadają dodatkowego pojemnika, dzięki czemu mogą mieć lżejszą budowę, tak jak sofa z kolekcji Krasse. Jednak wygoda sof dwuosobowych do spania z mechanizmem „klik-klak” zależy w dużym stopniu od tego, jak równa i płaska będzie powierzchnia pełniąca rolę łóżka.

Niezależnie od tego, które rozwiązanie zastosowane w sofach dwuosobowych do spania wybierzemy, nie musimy rezygnować z designu. Nowoczesne sofy 2 osobowe z funkcją spania oprócz tego, że są wygodne, mogą posiadać również ponadczasowy wygląd. W ScandicSofa wszystkie sofy dwuosobowe z funkcją spania są projektowane według zasad skandynawskiego designu. Dzięki wysokiej jakości materiałom możemy być pewni, że funkcjonalne sofy 2 osobowe do spania będą służyć nam przed długie lata.

Małe sofy dwuosobowe – alternatywa dla fotela?

Małe sofy dwuosobowe to zgrabne i urocze meble wypoczynkowe, które zmieszczą się w każdym wnętrzu. Zaletą małych sof 2 osobowych są niewielkie rozmiary oraz unikatowy wygląd, ponieważ łączą cechy małej sofy i dużego fotela. Dzięki temu małe sofy dwuosobowe idealnie nadają się do relaksu dla jednej lub dwóch osób, a jednocześnie nie zajmują zbyt wiele miejsca. Małe sofy 2 osobowe to wyjątkowo wygodne meble, które świetnie odnajdą się zarówno w przytulnym kąciku wypoczynkowym, jak również w bardziej nieoczywistych miejscach, takich jak przedpokój czy garderoba. W parze z pełnowymiarowymi meblami, małe sofy dwuosobowe są również doskonałą alternatywą dla tradycyjnego fotela. W ScandicSofa małe sofy dwuosobowe zachwycają swoim skandynawskim stylem w wersji „mini”, a ich design nawiązuje do kultowych kolekcji, takich jak Ginster, Klematisar czy Gullris.

Sofy amerykanki dwuosobowe – jakie mają cechy?

Sofy amerykanki dwuosobowe należą do najpopularniejszych mebli wypoczynkowych na całym świecie. O sukcesie sof amerykanek 2 osobowych na rynku zdecydowały przede wszystkim rozwiązania praktyczne, takie jak funkcja spania, dodatkowy pojemnik na pościel oraz możliwość zaoszczędzenia miejsca. Sofy amerykanki dwuosobowe są meblami wielozadaniowymi – mogą pełnić zarówno rolę wygodnej sofy, jak i komfortowego łóżka, dlatego idealnie sprawdzą się w małym salonie, sypialni lub w pokoju gościnnym. Sofy amerykanki dwuosobowe mają również charakterystyczny wygląd i minimalistyczny kształt, który wyróżnia się prostą oraz stabilną konstrukcją. Uniwersalny design pozwala dopasować sofy amerykanki 2 osobowe do wnętrz zaaranżowanych w różnych stylach.

Sofy dwuosobowe do salonu – jaką wybrać?

Sofy dwuosobowe do salonu powinny być nie tylko komfortowe, ale również funkcjonalne. Dlatego szukając idealnego mebla wypoczynkowego w ScandicSofa, warto zastanowić się jaką rolę ma pełnić we wnętrzu. Sofy 2 osobowe do salonu, które mają służyć tylko do codziennego relaksu, powinny być przede wszystkim wygodne i cieszyć oko ponadczasowym designem. Może się jednak zdarzyć, że oprócz miejsca do wypoczynku będziemy potrzebować dodatkowego miejsca do snu. Wtedy warto wybrać sofy dwuosobowe do salonu z funkcją spania, które również pełnią rolę łóżka. Z kolei w pomieszczeniach, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń na strefę wypoczynku, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać małe sofy 2 osobowe do salonu, których rozmiar jest zbliżony do dużego fotela.

Nowoczesne sofy dwuosobowe – gdzie się sprawdzą?

Nowoczesne sofy dwuosobowe to meble wypoczynkowe, które sprawdzą się nie tylko we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym, industrialnym lub minimalistycznym stylu. Skandynawski charakter nowoczesnych sof 2 osobowych w ScandicSofa sprawia, że tak naprawdę bez trudu odnajdą się w różnych estetykach. Z tego względu nowoczesne sofy dwuosobowe będą prezentować się dobrze w salonie, pokoju gościnnym, sypialni dziecięcej, a nawet w bardziej oficjalnych wnętrzach, takich jak biuro. Ponadto nowoczesne sofy dwuosobowe wyróżniają się ponadczasowym wyglądem, funkcjonalnością i wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą służyć przed długie lata.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium