Jak powstała marka scandicsofa?

Ponad osiem lat temu rozpoczęliśmy produkcję mebli na rynek brytyjski i skandynawski. Sami projektowaliśmy i produkowaliśmy meble skandynawskie, które potem trafiały do dużych, meblowych sieci handlowych. Dzięki temu udało nam się zdobyć doświadczenie i stworzyć firmę, której meble trafiają do najbardziej wymagających klientów. Niestety robiliśmy to pod markami naszych zagranicznych partnerów handlowych. Postanowiliśmy więc to zmienić!

Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego na rynek polski nie może trafiać to, co robimy najlepiej - designerskie, solidne meble z najwyższej jakości tkanin i materiałów w przystępnej cenie? Meble wykonane przez rzemieślników, którzy swoje doświadczenie zdobywają od nawet kilkudziesięciu lat. Tak zrodziła się nasza marka - z miłości do rzemiosła i artyzmu.

Więcej

Polskie, ale nie po polsku

Meble produkowane są w naszej nowoczesnej fabryce. Do produkcji mebli wykorzystujemy przede wszystkim pracę naszych rąk, a więc każdy mebel wykonany jest w trosce i dbałości o każdy szczegół. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam, stworzyć funkcjonalne, eleganckie i wyszukane meble zgodne ze skandynawskim designem.

Nasze meble wykonywane są w polskiej fabryce, jednak styl przyszedł do nas ze Skandynawii. Wielu kojarzy się ona z zimnem, nie bez powodu więc jej mieszkańcy otaczają się meblami i dodatkami, które wprowadzają ciepło i przytulność do domu. I takie właśnie są nasze meble. Cieszą formą, jakością wykonania i przede wszystkim komfortem. Ponad dwa tysiące zadowolonych Klientów i średnia ocena 4,8 na 5 są dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia. Dziękujemy.

Dominik Herberholz i Piotr Mielcarek

Kto projektuje nasze meble?

Maciej Kurkowski, Mariola Kawa

Architekci, twórcy multidyscyplinarni, właściciele studia projektowego Five Cell Architects, zajmującego się projektowaniem wnętrz, przedmiotów użytkowych oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizują się w tworzeniu konceptów dla wnętrz komercyjnych jak również mieszkalnych. W swojej twórczości czerpią z różnych stylów projektowych z dbałością o detale, łączą tradycję z nowoczesnością, poszukują ponadczasowych form, a także bawią się projektowaniem parametrycznym.

Ze ScandicSofą połączyły ich wspólnie wyznawane wartości, a przede wszystkim miłość do designu, wrażliwość na naturalne materiały i szacunek dla pracy polskich rzemieślników.

Więcej

Poznaj naszych Pracowników

Meble ScandicSofa powstają w naszej lokalnej manufakturze w Kostrzynie Wielkopolskim. Sukces marki nie byłby możliwy bez zaangażowania i pasji naszych zaufanych pracowników. Poznajcie kilku z nich.

Basia krojczyni Jest z nami od początku. Dba o to aby poszycia naszych mebli były najwyższej jakości.
Marcin wdrożeniowiec Projektuje i wdraża nasze meble. Bez niego nie powstałby kultowy Klematisar i większość naszych mebli.
Artur tapicer Jeden z naszych najzdolniejszych tapicerów. Dzięki jego pracy nasze meble nawet po latach użytkowania nie tracą swojego elegancji.
Kasia opiekun Klienta Ekspert w tematyce meblarskiej. Pomaga i doradza naszym Klientom.
Natalia opiekun Klienta oraz Projektantów Doradza naszym Klientom i Projektantom. Sprawdza i kontroluje jakość mebli przed ich wysyłką.
Marta logistyk Dba aby meble docierały zawsze na czas do naszych Klientów.

Poznaj naszą Fabrykę

Meble ScandicSofa powstają w naszej lokalnej manufakturze w Kostrzynie Wielkopolskim. Produkcja mebli zaczyna się na stolarni, przechodzi przez krojownię i szwalnię a ostateczną formę przybiera na stole tapicerskim.

Zamów bezpłatny
próbnik tkanin

Zadzwoń do doradcy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium