Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to obecnie jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych. Doskonale wpisuje się w minimalistyczny, ekologiczny i sprzyjający relaksowi klimat w stylu slow life. Zmęczeni szybkim, głośnym i stresującym trybem życia chętnie uciekamy bowiem do wnętrz, które dzięki łagodnej kolorystyce, funkcjonalności i wygodzie sprzyjają odpoczynkowi. Jakie są wyznaczniki stylu skandynawskiego? Jak zaaranżować sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia w stylu skandynawskim, czyli jaka?


Sypialnia w stylu skandynawskim przede wszystkim kojarzy się z prostotą i lekkością, a nawet minimalizmem. Meble najczęściej są w jasnym, wręcz białym kolorze. Pozorną surowość wnętrza ocieplają liczne poduszki, koce, narzuty czy grube dywany lub futra naturalne na podłodze.
Dopuszczalne są oczywiście barwne akcenty, nie powinny one jednak zdominować wnętrza. Sypialnia skandynawska doskonale sprzyja odpoczynkowi i jest gwarancją zdrowego snu. Jakimi zasadami kierować się przy urządzaniu tak klimatycznego wnętrza?


Sypialnia w stylu skandynawskim - kilka porad


Mieszkanie powinno być aranżowane zgodnie z gustem jego mieszkańców, trudno zatem stworzyć sztywne ramy, które w uniwersalny sposób spełniłyby oczekiwania wszystkich. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka sugestii, które uczynią sypialnię idealnym wnętrzem w stylu scandi. Oto one:
- wybierajmy jasne, pastelowe kolory; mile widziana jest biel, odcienie kremowe, blady róż czy wodnisty błękit
- meble powinny mieć prostą formę, której surowość przełamać mogą klimatyczne świece, artystycznie poukładane książki czy rośliny doniczkowe
- łóżko w stylu skandynawskim to masywna konstrukcja dla dwojga, zapewniająca wygodny odpoczynek; tak masywny mebel aż prosi się o ozdobienie piękną narzutą lub barankiem, poduszkami czy innymi bibelotami, także tymi hand made
- ściany powinny wpisywać się w klimat całości - czyli im jaśniej, tym lepiej; przestrzeń taką zagospodarować można poprzez zawieszenie kilku obrazków lub modnych obecnie cytatów czy motta życiowego
- tym, co najlepiej uzupełnia jasną kolorystykę sypialni jest światło naturalne; okno powinno zapewniać w dzień odpowiednią ilość światła, zaś w nocy dobrze jest ograniczyć sztuczne oświetlenie na rzecz naturalnego światła księżyca bądź nastrojowych świeczników.

Pozornie ascetyczny i surowy styl skandynawski okazuje się być bardzo ciepłym i przytulnym wnętrzem, który szczególnie dobrze sprawdzi się w sypialni. Przekraczając jej progi, pozostawimy za sobą trudy i problemy dnia codziennego, oddając się atmosferze relaksu, wyciszenia i ciepła domowego ogniska.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium