#zostańwdomu - 5 ciekawych pomysłów na zabawę z dziećmi w domu
#zostańwdomu - 5 ciekawych pomysłów na zabawę z dziećmi w domu  

Czy znasz je wszystkie?

Jeżeli dziecko lubi zwierzęta, lubi obserwować przyrodę, można przez okno bądź z balkonu obserwować ptaki. Jest wiele odmian ptaków, których nie znają dorośli, dlatego warto posłużyć się specjalistyczną książką o gatunkach tych zwierząt. Gdy przy naszym miejscu zamieszkania są drzewa, czasami możemy podziwiać budowanie gniazda, wzrastanie pisklaków oraz inne zwyczaje. Teraz jest najlepszy czas na poznawanie przyrody, właśnie wiosną natura bujnie budzi się do życia. Wspólna obserwacja uczy dziecko cierpliwości. 

Domowy namiot

Kolejnym pomysłem jest budowanie namiotu z sofy oraz foteli. Dzięki temu w salonie możemy zrobić schronienie dla małych dzielnych Indian. Jeżeli sofa i fotele nie są wystarczająco duże na wybudowanie odpowiedniej wielkości tipi, możemy dołożyć kilka krzesełek z wysokim oparciem. Z pewnością taka zabawa sprawi przyjemność zarówno tym małym domownikom, jak również tym dużym. Namiot taki możemy również wykorzystać do stworzenia teatru cieni, w którym do wystawienia domowej sztuki wystarczy lampka oraz nasze ręce. Miejsce w tipi będzie, również idealnym miejscem, gdzie wraz z dziećmi będziemy mogli przeczytać ciekawą książkę bądź opowiedzieć bajkę. Będzie to również idealne miejsce do popołudniowej drzemki. 

Zabawy w kuchni

Jeżeli brak nam pomysłów bądź nie wiemy jak z dzieckiem przy boku ugotować obiad, wystarczy, że postawiamy dziecku kilka przydatnych składników na stół w kuchni, a dziecko już samo będzie wiedziało, jak je wykorzystać. Zabawa w gotowanie to dla dziecka nie tylko chwila radości, ale również świetny sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni. Jeżeli nie chcemy mieć zbyt wiele do sprzątania, możemy dać dziecku mąkę ziemniaczaną, płyn do mycia naczyń, brokat oraz barwniki spożywcze. A dziecko samo będzie w stanie zrobić slime, który jest ostatnio bardzo popularne wśród dzieci w różnym wieku. Można zrobić kilka wersji kolorystycznych, z brokatem, bez brokatu, czy innymi dodatkami. A zrobienie slime nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ wystarczy 2 łyżki skrobi ziemniaczanej oraz 2 łyżki płynu do mycia naczyń. 

Pograjmy w chowanego

Jeżeli estetyka domu przy budowie tipi czy produkcji slime bardzo nam przeszkadza, można z dzieckiem pobawić się w chowanego w domu. Nie dość, że dziecko uczy się liczenia, to również w domu nie będzie bałaganu. W domu jest wiele miejsc, w którym dzieci mogą się schować.   

Ponadczasowe kalambury

Gdy jesteśmy zmęczeni po cały dniu, marzymy już tylko o tym, że się wygodnie położyć i odpocząć dobrym sposobem na zabawę z dziećmi jest zabawa w kalambury. Dziecko podczas zabawy musi uruchomić swoją wyobraźnię oraz poświęcić dużo energii, która będzie mu potrzebna  podczas wyginania, podskakiwania i pokazywania przeróżnych postaci z bajek, czy przedmiotów. To świetna gra rozwijająca wyobraźnię, przy której jest zawsze mnóstwo śmiechu i zabawy.

Education photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium