Złoty blask, czyli powrót odcieni mosiądzu w domu

Złoty blask, czyli powrót odcieni mosiądzu w domu

Mosiądz spotykany obecnie w naszych domach jest szczotkowany, patynowany, a nawet lakierowany. Ale jednak szczególnie modny jest ten oksydowany i polerowany. Niezależnie od tego w jakiej metodzie te dodatki z mosiądzu zostały wykonane to są one mile widziane w nowoczesnych wnętrzach.  Już niedługo zbliżamy się do najbardziej magicznego okresu jakim jest okres świąt bożenarodzeniowych oraz Sylwester. Odcienie mosiądzu idealnie wtopią się w tej przedświąteczny klimat.  

Mosiądz we wnętrzach łączy się idealnie z paletą szarości w jej wszystkich odcieniach, od bieli aż po czerń. I jest to miłość, jak najbardziej odwzajemniona. Dlatego takie dodatki idealnie sprawdzą się przy sofie w odcieniach szarości.  Poza ciekawym połączeniem szarości z mosiądzem, metal ten również doskonale komponuje się z brązem, granat, bordo, zieleń. Dlatego mając sofy w takich odcieniach, również można pomyśleć o postawieniu dodatków z mosiądzu na stoliku kawowym. Ponad to mosiądz daje miłe dla oka efekty w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak: drewno, kamień, szkło oraz innymi metalami: stal, złoto, miedź.  

 
Jeżeli przejadły nam się już odcienie srebra, możemy pomyśleć o przystrojeniu stołu właśnie z elementami mosiądzu. Z mosiądzu do białej ceramiki będzie dobrze wyglądały sztućce w kolorze złota, świece w podobnym odcieniu. Warto pomyśleć, również o tym, żeby pierścienie na serwetki współgrały ze sztućcami i były również wykonane z mosiądzu. Dodatkowo w salonie stolik do kawy, czy lampy można wybrać takie, które posiadają zakłucia w kolorze mosiądzu.  Jeżeli jednak nie chcemy zmieniać naszych lamp a zależy nam na dodatkach w oświetleniu w kolorach mosiądzu, możemy pomyśleć o fikuśnych, nowoczesnych żarówkach, które są w stanie zmienić wygląd naszego salonu.  

Przechodząc do łazienki mamy tutaj, również duże pole do popisu. W polskich łazienkach królują wspomniane już wcześniej kolory w odcieniach szarości, zieleni czy granatu. Mosiądz  kojarzony  był tylko i wyłącznie z nieco infantylnym i przez wielu okrzyknięty kiczowatą modą typu retro z lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Jednak obecnie posiadanie dodatków z mosiądzu świadczy o dobrym guście właścicieli. Mosiężne dodatki jakie dobrze będą wyglądały w łazience to zarówno kran jaki i oprawa lustra. Jeżeli w naszej łazience mamy umywalkę stojącą na nóżkach, również nóżki takie dostojnie będą wyglądały w odcieniach złotych.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium