Zadbaj o komfort w pracy dzięki ergonomicznemu fotelowi

Zadbaj o komfort w pracy dzięki ergonomicznemu fotelowi

Różne fotele ergonomiczne pozwalają dopasować coś do każdego wnętrza

Na rynku dostępne są dziesiątki foteli, różniących się zazwyczaj detalami. Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę. Bez względu na to, czy fotel ergonomiczny jest matowy, czy błyszczący, najważniejsze, żeby była możliwość regulacji kluczowych jego elementów. Poza komfortem i funkcjonalnością ma on za zadanie przede wszystkim korzystnie wpływać na kondycję Twojego kręgosłupa. Ma to wpływ na zdrowie oraz przyczyni się do lepszej wydajności w pracy.

Na jaki fotel ergonomiczny się więc zdecydować? 

Podstawowym błędem, który dość często popełniają osoby kupujące fotele ergonomiczne, jest nadmierna koncentracja na cenie, a dokładnie na tym, aby była ona jak najniższa. Szukanie oszczędności przy zakupie fotela ergonomicznego należy potraktować jak wyrzucenie pieniędzy w błoto. Tego typu meble z dolnej granicy cenowej są jedynie ergonomiczne z nazwy. Ani nie pomagają, nie są też trwałe, ani elegancko wykończone. Twój fotel powinien mieć:

- regulację wysokości siedziska. Dzięki temu optymalnie dopasujesz go do wzrostu oraz do wysokości biurka.

- wyprofilowane oparcie i siedzisko, zgodnie z anatomią człowieka.

- zagłówek i podłokietniki, które wpływają na odcinek szyjny kręgosłupa,

- regulację wysokości oparcia.

Zwróć także uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane obicie, bo to również ma znaczenie. Skóropodobne nie będzie „oddychało”, a powinno Ci zależeć na dobrej wentylacji i ochronie przed nagrzewaniem. Szukaj rozwiązań z siatką mesh, która świetnie przepuszcza powietrze, posiada wysoki poziom żywotności oraz nie przysparza wielu problemów w kwestii utrzymania jej w czystości. Poza tym zapobiega ona przyklejaniu się ciała do fotela, co ma szczególną wartość podczas wysokich temperatur. Ponadto występują fotele obszyte skórą naturalną, skórą sztuczną czy materiałem.

Dodatki do fotela ergonomicznego, które również mogą się przydać

Dodatkiem, który nie jest konieczny, aczkolwiek może umilić czas pracy, jest możliwość zablokowania oparcia pod takim kątem nachylenia, jaki Ci w danej chwili odpowiada najbardziej. Dzięki temu, decydując się na parę minut relaksu, możesz pozostać w pozycji mocno odchylonej. Niektóre fotele ergonomiczne posiadają także ruchome podłokietniki, które można dostosować do poziomu odchylenia oparcia. Ta opcja występuje rzadko, ale dla osób spędzających długie godziny za biurkiem ma ogromne znacznie.

Jak widzisz, naprawdę warto zainwestować w dobry ergonomiczny fotel. Często miejsce, gdzie na co dzień wykonujesz czynności zawodowe jest w taki mebel wyposażone, ale w dobie home office warto też zadbać o swój komfort w domu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium