Wysoki pokój z antresolą
Wysoki pokój z antresolą

Należy dobrze przemyśleć jaką funkcję antresola ma pełnić. Najczęściej pełni funkcję sypialni. Efektowanie wygląda, kiedy schody z salonu prowadzą na górę, z pięknie oszkloną barierką. Ta część powierzchni holu może być wykorzystana na biblioteczkę lub jakiś gabinet. Wysokość salonu wynika z likwidacji całego sufitu, w celu zrobienia antresoli. Na fasadzie domu nie ma wtedy okien, ale za to cała ściana szczytowa przy salonie jest przeszklona. Efekt niesamowity, a jeszcze, kiedy połączymy go z efektywnymi meblami w salonie, otwartym na pomieszczenie kuchenne. Jest to świetne połączenie dla tych, którzy lubią nowoczesność, piękno i funkcjonalność.

Efektownie wyglądają też budynki, które mają duże przeszklenia. Pozwalają odpowiednio doświetlać salon. Wtedy, taki salon zachwyca swym wnętrzem, ponieważ pozwala na bliskość z naturą, łatwo z niego wyjść na taras, a jeszcze, kiedy dodamy do tego drugą kondygnację z antresolą. Niektórzy, nazywają taki budynek przestronną rezydencją w nowoczesnym stylu, a jeszcze, kiedy są w budynku liczne zadaszenia i podcienie. Fajnie jest, kiedy we wnętrzach króluje jasna, przestronna strefa dzienna z antresolą. Należy stwierdzić, że wysoki sufit ma wiele zalet, należy tylko w pełni wykorzystać jego potencjał. Możemy zdecydować się na wiszącą lampę, przeszkloną ścianę, jak widać opcji,  jest wiele. A jeszcze, kiedy kuchnia jest, otwarta na salon można ją oddzielić wysokim barkiem lub stołem z krzesłami. Na pewno taki salon będzie nie tylko piękny, ale także praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Oprócz kącika jadalnego warto wyznaczyć strefę wypoczynkową z wygodnymi fotelami i rozkładaną sofą. Musi się znaleźć miejsce na telewizor lub kino domowe. Ważne jest, wybranie odpowiedniego oświetlenia do salonu tak, by pasowało do całego wnętrza salonu. Nie może zabraknąć naturalnych, najmodniejszych dodatków, takich jak: poduchy, dywan, obrazy czy oryginalna lampa stojąca. Wysokie sufity pozwalają nam na otworzenie swojej salonowej przestrzeni, w której się wspaniale oddycha i wypoczywa. Odpowiedni dobór kolorów ścian naszego salonu pozwoli nam na optyczne obniżenie sufitu. Jakby nie było, to salon w połączeniu z antresolą stanowi wysokie mieszkanie. Jest wiele pomysłów na aranżację antresoli, a może warto wygospodarować powierzchnię na sypialnię dla dorosłych, pamiętając o co najmniej 1,5 m wysokości, a jedna  ze ścian wyłożona rodzinnymi zdjęciami w ciekawych ramkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium