Wykładziny PCV. Przeżytek czy dobry pomysł na wykończenie podłogi?

PCV, czyli sposób na nowoczesną podłogę.

Pewnie wielu z was zastanawia się, czy jest, choćby jedne argument, który postawiłby wykładzinę PCV ponad innymi możliwościami wykończenia podłogi. Wydaje się, że tak i będzie to największa zaleta wykładzin PCV, a mianowicie praktycznie nieograniczony wybór wzorów. Poprzez to otwierają się przed inwestorami właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Niektórymi z propozycji, jakie zawiera oferta rynkowa będą imitacje marmuru, glazury, ale przede wszystkim drewna. Ponadto dostępne są motywy florystyczne, różne kształty geometryczne, czy wykładziny wykonane w krzykliwych kolorach. Sposób produkowania wykładzin PCV daje łatwość nanoszenia przeróżnych wzorów nawiązujących do aktualnych trendów modowych. Jest to o tyle istotne, że bez problemu możemy dobrać jakiś oryginalny, a zrazem inspirujący wzór, który będzie stanowił podstawę nowoczesnej aranżacji wnętrza. Pamiętajmy, że przecież podłoga ma zadanie w całej konfiguracji aranżacyjnej przyciągać wzrok, a jednocześnie wnosić do wnętrza harmonię.

Egzotyczne klimaty, a wykładzina PCV.

Jeżeli myślimy, że wykładzina PCV oraz wnętrze w klimacie egzotycznym to dwie sprawy, których nie należy łączyć jesteśmy w dużym błędzie. Właśnie dzięki wykładzinie bez problemu wprowadzimy do wnętrza nutkę egzotyki. Taki efekt możemy uzyskać, choćby poprzez zakup wykładziny w hiszpańskie płytki. Jest jeden z najpopularniejszych wzorów, cieszącym się szerokim zainteresowaniem kupujących już od kilku sezonów. Tak wykończona podłoga od razu przynosi na myśl mieszkanie położone w ciepłym, orientalnym klimacie.

Najlepiej jej będzie w klasyce.

Nie ma co kryć najwięcej wzorów, jeśli chodzi o wykładziny PCV będzie imitacją drewna. To, co sprawia, że często decydujemy się na jej zakup to fakt, że jest ona niejako namiastką drewnianej podłogi, o której wielu marzy, aczkolwiek z różnych przyczyn nie może sobie na nią pozwolić. Wysoki koszt, wymagający montaż i późniejsza pielęgnacja to bariery dla wielu nie do przekroczenia. Dlatego też wykładzina PCV imitująca drzewo będzie świetnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o pomieszczenia, w których można położyć takowa wykładzinę nie zawężamy pola manewru w żaden sposób. Może ona znaleźć swoje miejsce w holu, kuchni, łazience, ale także w salonie. Jeżeli ma to być miejsce tak reprezentatywne jak salon warto dokonać zakupu wykładziny z najwyższej jakościowo półki. Biorąc pod uwagę, że w ogólnym rozrachunku metr wykładziny nie jest jakimś kolosalnym wydatkiem tym bardziej powinniśmy przyglądać się temu droższemu wśród wykładzin asortymentowi.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium