Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Wydzielamy strefę relaksu w domu
Wydzielamy strefę relaksu w domu

Dom – azyl, do którego wracamy po pracy, by doładować akumulatory na kolejny dzień. Wypoczynek, by był w pełni efektywny, wymaga jednak odpowiedniej oprawy.

Służą temu strefy relaksu, które warto stworzyć w swoim domu. W jaki sposób? O czym pamiętać podczas ich wydzielania, by zapewnić sobie i pozostałym domownikom potrzebny wypoczynek?

 

Jak spędzamy wolny czas? 

Odpowiedź na powyższe pytanie umożliwi nam odpowiednie zaplanowanie strefy relaksu w domu. Każdy z nas lubi odpoczywać inaczej – dla jednych wytchnieniem będzie popołudniowa drzemka, inni regenerują siły podczas lektury ulubionej książki, a jeszcze inni najbardziej cenią leniwe wieczory spędzone przed telewizorem.

 

 

W zależności od tego, jaką formę relaksu preferujemy, powinniśmy wybrać meble – skandynawski fotel, wygodną sofę, obszerny narożnik lub szezlong,  które pozwolą nam na słodkie lenistwo w ulubionym stylu.

  

Relaks w skandynawskim stylu

 Odpoczywać można wszędzie – w salonie, w sypialni, a nawet w gabinecie. Pod warunkiem, że w stworzonej przez nas strefie relaksu znajdą się odpowiednie meble. Idealnie w takiej przestrzeni sprawdzi się styl skandynawski – naturalny, funkcjonalny, a przy tym niezwykle przytulny.

Jasne wnętrza, przełamane kolorowymi akcentami i drewniane meble obite naturalnymi materiałami wręcz zapraszają do odprężenia. Aranżując strefę relaksu w salonie, możemy postawić na miękką, wygodną sofę, będącą świetnym miejscem popołudniowych drzemek lub kilkuosobowy narożnik, zachęcający do wspólnych seansów filmowych z bliskimi lub przyjaciółmi. Skandynawski fotel z pufą, odizolowany od pozostałych części pomieszczenia, to doskonała propozycja dla miłośników czytania lub osób szukających chwili wytchnienia w domowym biurze.

 

 By wypoczynek w strefie relaksu był w pełni udany, zadbajmy również o właściwe oświetlenie. Zgodnie z zasadą, w każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się oświetlenie ogólne, zadaniowe i nastrojowe.

W strefie relaksu zastosowanie znajdzie zwłaszcza oświetlenie punktowe i lampy podłogowe, które zbudują odpowiedni nastrój podczas lektury w fotelu skandynawskim czy chwil spędzonych na wygodnej kanapie lu narożniku. Aranżując przestrzeń, unikajmy ostrego światła i zimnych świetlówek, które zdecydowanie nie działają na nas relaksująco. Zamiast tego, wybierzmy ciepłe i łagodne światło, które współgra ze stylem wywodzącym się z mroźnej północy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium