Wybieramy zegar do mieszkania w skandynawskim stylu
Wybieramy zegar do mieszkania w skandynawskim stylu

Choć w dzisiejszych czasach każdy pod ręką ma telefon, na którym może sprawdzić godzinę, to jednak posiadanie zegara ściennego we wnętrzach skandynawskich jest bardzo funkcjonalne. Jest to gadżet pasujący do wszystkich pomieszczeń. Sprawdźmy, jaki zegar sprawdzi się w mieszkaniach w stylu skandynawskim.Zegar w stylu skandynawskim

Mówiąc najzwięźlej o zegarze do pomieszczeń w stylu skandynawskim, można powiedzieć, że powinna cechować go prostota. Bo to właśnie ona jest głównym fundamentem stylu skandynawskiego i daje największą siłę pomieszczeniom w tym stylu. Zegar nie musi mieć zbędnych ozdobników, nie oznacza to jednak, że powinien być nudny. Zegary, które cechują się prostotą wykonania, mogą przybierać różne formy, dzięki czemu dają ciekawy efekt.

Choć w stylu skandynawskim dużą rolę odgrywa minimalizm, to wybierając zegar, można wybrać nieco większe gabaryty, dzięki czemu zegar będzie bardziej praktyczny, ponieważ bez problemu będziemy mogli dojrzeć godzinę.

Zegar może być jedyną dekoracją na ścianie, czy to w kuchni, salonie, czy sypialni, dekoracja ta, jeżeli jest odpowiednio dobrana, może ożywić mieszkanie i podkreślić niezwykły styl.

Styl skandynawski czerpie inspiracje z natury. Surowe elementy w dekoracjach, czy meblach są częstym zabiegiem. Zazwyczaj inspiracje do stylu czerpane są także z kamienia, czy kolorów kojarzących się z naturą. Powoduje to, że styl skandynawski wpasowuje się w trendy stylu eko, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Dlatego też wybierając zegar, warto zwrócić uwagę np. na te wykonane z surowej tektury, niektórzy producenci oferują zegary wykonane w tym stylu, które dodatkowo cechują się prostotą, stylowością, elegancją, funkcjonalnością oraz naturalnością. Zegar wykonany w stylu skandynawskim pasuje także do innych elementów wyposażenia jak prosty regał, czy sznurkowany chodniczek. Pamiętajcie, jednak, że zegar wykonany w ten sposób nie wpasuje się do każdego pomieszczenia, ważne by wszystkie dodatki ze sobą współgrały.

Styl skandynawski lubi się z jasnymi barwami, dlatego też najlepiej by tarcza zegara była wykonana właśnie w takim kolorze. By zegar był nieco inny, warto zdecydować się na ciekawe obramowanie wokół tarczy, by wszystko było jeszcze ciekawsze, warto by była ona wykonana w czarnym kolorze dla kontrastu.

Najpopularniejsze połączenie kolorystyczne to biel oraz czerń, wykorzystanie tego połączenia także we wnętrzach w innym stylu jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ jest to bardzo bezpieczne połączenie. Biały oraz czarny może być zestawiany w różny sposób, a praktycznie zawsze będzie prezentować się dobrze. Dlatego nic dziwnego, że wielu producentów produkuje zegary właśnie w takiej odsłonie.

Dekoracje w stylu skandynawskim

Wybierając dekoracje do mieszkania, warto zwrócić uwagę także na zegary kominkowe, które nie tylko mogą być postawione na kominku, ale także na komodzie w salonie, czy gabinecie. Oryginalny wygląd tych zegarków jest miłym akcentem każdego pomieszczenia. Zegary te mogą być wyposażone w mechanizm kwarcowy bądź mechaniczny. Napęd kwarcowy charakteryzuje się precyzja oraz tym, że zasilany jest baterią. Natomiast napęd mechaniczny to taki, który raz na jakiś czas musimy nakręcać.

Jak widzicie, nie ma jednoznacznej odpowiedni, jak powinien wyglądać zegar w stylu skandynawskim, można jedynie wytypować kilka cech, na które warto zwrócić uwagę. Pozostałe elementy oraz niuanse są jedynie kwestią gustu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl