Wybieramy praktyczne i stylowe meble do pokoju dziecięcego – poradnik przed zakupem
Wybieramy praktyczne i stylowe meble do pokoju dziecięcego – poradnik przed zakupem 

Jak wybrać praktyczne meble dla dziecka?

Meble praktyczne dla dziecka, to takie, które rosną razem z nim i przy okazji są bardzo ekonomiczne i trwałe. Solidne ręczne wykonanie, zapewnia całkowitą bezawaryjność przez lata. 

Praktyczne i stylowe meble do pokoju niemowlaka

W przypadku niemowlaka, możemy kupić łóżeczko, które najpierw będzie łóżeczkiem dla niemowlaka, a z czasem będziemy mogli je przerobić w tapczanik, zdejmując jedynie przednią ściankę. Taki mebel może służyć dalej, jako łóżeczko dla starszaka. Jest to jeden zakup na kilka długich lat. Co więcej, tego typu łóżeczka mają często w swoim wyposażeniu dolną, pojemną szufladę, która najpierw może posłużyć jako schowek na rzeczy niemowlaka, aby później stać się pojemnikiem na pościel starszaka.

Wybierając komody i szafy do pokoju niemowlaka, warto wybrać takie modele, które są wykonane z naturalnego drewna i posłużą dziecku przez wiele lat. Dlatego najlepiej kupić łóżeczko i szafy w jednym stylu. Warto postawić na kolor biały, ponieważ  jest to kolor uniwersalny, który pasuje do wszystkich kolorów ścian. Pamiętajmy również o tym, aby komody i szafki miały zaokrąglone kanty, jest to mały, ale bardzo ważny szczegół.

Praktyczne i stylowe meble dla ucznia

Gdy dziecko idzie do zerówki, już wtedy warto pomyśleć o biurku i krześle dla małego ucznia. Jeśli chodzi o biurko, to warto wybrać taki model, który będziemy mogli dostosować do wzrostu dziecka. Biurko z regulacją posłuży mu przez długie lata. Regulacja dotyczy również krzesła, które będzie stanowiło odpowiednie oparcie dla pleców i pomoże uniknąć wystąpieniu wad postawy.

Jeśli pokój dziecięcy jest dosyć duży, jest w nim miejsce na osobne łóżko, biurko i szafy, to warto wybrać łóżko pod predyspozycje dziecka.

W przypadku małego pokoju dziecięcego możemy postawić na połączenie biurka z szafą, szafkami i górnym tapczanikiem dla dziecka. Ciekawym rozwiązaniem w takim meblu mogą być szuflady w schodkach do łóżka.

Jakie meble będą najlepsze dla dziecka?

Najlepsze są te stylowe meble w prostej formie, bez przeładowania kolorami i ozdobami. Psychologowie uważają, że w kolorowym, zatłoczonym pokoju dziecko jest nadmiernie pobudzone. Zbyt duża ilość dodatków zaburza sen, tworzy niepotrzebne napięcie i podenerwowanie. Najlepiej jest, gdy pokój dziecięcy jest bogaty w pastelowe barwy i nie ma w nich zbyt ostrego koloru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl