Wnętrze w stylu EKO

Wnętrze w stylu EKO

Hitem w ostatnim czasie są meble, zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, wyprodukowane z palet. Tak, tak z tych samych palet, które w przemyśle służą do przewożenia towarów. Jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, a le dla współczesnego człowieka, które całościowe myślenie staje się EKO to świetny pomysł na aranżację wnętrza. Palety wykorzystuje się do wytworzenia łóżek, stołów, stolików kawowych, foteli i wielu innych produktów codziennego użytku. Wystarczy do ich udekorowania użyć poduszek, nakryć, obrusów. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że meble z palet można zrobić na zamówienie nadając im optymalne rozmiary, które akurat sprawdzą się w naszym mieszkaniu.  

Kolejnymi eko produktami są te z ratanu. One również nadają wnętrzu lekkości, czujemy się w takich przestrzeniach swobodnie. Mieszkanie takie nie przytłacza, a co za tym idzie nigdy nie mamy go dość. Pamiętajmy, że przy aranżowaniu wnętrza w takim klimacie nie należy przesadzać ze sprzętem RTV. Tylko niezbędne minimum. Od zawsze bowiem kojarzy on nam się z dużą ilością plastiku oraz poborem energii elektrycznej co zdecydowanie eko nie jest. 

Jeżeli nasz wybór padnie na tradycyjną sofę zadbajmy o to, aby materiał, którym jest obita był ekologiczny. Do takich z pewnością należeć będą bawełna, wełna czy też len. W roli stolika kawowego świetnie sprawdzi się np. ścięty, z dobrze widocznymi słojami, pień drzewa.  

Każdy Eko salon powinien być wyposażony w stół jadalniany z litego drewna. Najlepiej będzie jak jego wygląd będzie w jak największym stopniu nieturlany. Rysy słoje pęknięcia nie powinny nam przeszkadzać, a wręcz przeciwnie. Będą one nadawały naturalnego charakteru. 

Oczywiście styl EKO może wykraczać poza salon. Świetne pole do popisu daje nam np. pokój dziecięcy który może zostać urządzony na wzór indiańskiej wioski. To samo tyczy się pomieszczenia jakim jest sypialnia. Jej ekologiczne, delikatne wyposażenie sprawi, że odprężenie organizmu zapewne odczujemy zdecydowanie szybciej, niż w innych klimatach. Należy mieć świadomość, że ekologiczny styl to także dobrze doświetlone wnętrze, naturalnie za pomocą światła dziennegoW długie jesienne wieczory, ciepły blask świec będzie świetnym rozwiązaniem. Jeżeli światło będzie sztuczne pamiętajmy o tym, aby było energooszczędne. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium