Wielki powrót drewnianych zabawek!

Wielki powrót drewnianych zabawek!

Zalety drewnianych klocków.

Zabawa klockami to wspaniałe zajęcie nie tylko dla dziecka, ale i dla dorosłych. Większość zabawek nie daje możliwości wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem. Tu jest zupełnie inaczej. Poza tym przy układaniu przeróżnych budowli możemy spędzić naprawdę sporo czasu. Dodatkowym atutem jest to, że odbiorcą mogą być zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Taki prezent można już podarować dziecku nawet w wieku dwóch lat, przy czym z pewnością będą cieszyły malucha jeszcze kilka następnych. Układanie klocków bardzo mocno przyczynia się do rozwoju kreatywności oraz nauki logicznego myślenia. Oswaja się ono ze wszystkimi kształtami, uczy się je nazywać. Zaletą drewnianych klocków jest także to, iż są łatwe w późniejszym przechowywaniu.

Zabawki wykonane z drewna przeznaczone dla dziewczynek.

Jakie zatem rodzaje zabawek wykonanych z drewna można szukać na sklepowych regałach? Na rynku jest bardzo wiele drewnianych zabawek, które z powodzeniem zagoszczą w królestwie małej księżniczki. Będzie to wszystko, co jest związane z kuchnią i gotowaniem. Dostępne są całe aneksy kuchenne wraz z wszelakimi dodatkami. Wśród dodatków znajdziemy owoce, warzywa, sztućce, zastawę itd. Wszystko jest barwione naturalnie, ma piękne i żywe kolory, które w sposób szczególny przykuwają uwagę dziecka i zachęcają do zabawy. Przeznaczone dla małej dziewczynki będą także wszelkie stworzenia i rośliny ze świata przyrody takie jak biedroneczki, motylki, czy wielobarwne kwiatki.

A co jeśli poszukujemy zabawek dla chłopca?

Nie masz pomysłu co kupić na prezent chłopcu? Czy tak jak większość rodziców odnosisz wrażenie, że nasze dzieci mają już chyba wszystko? Pomyśl w takim razie, zamiast przepłacać za kolejną „chińszczyznę” jakie zabawki wykonane z drewna są dostępne na rynku właśnie dla tej płci. W ofercie są produkty dla dziecka już od 12 miesiąca życia. Nie ma praktycznie najmniejszej możliwości, aby któryś z elementów został przez małego szkraba wchłonięty. Jeśli chodzi o chłopców do wyboru mamy całą gamę drewnianych samochodów (straż pożarna, policja, ambulanse) czy kolejek wraz z torowiskiem. Takie zabawki dają gwarancję tego, że będą towarzyszyły dziecku przez następne lata. Ponadto niezmiennie są ekologiczne, a farba jaka zostały pokryte nie zawiera toksycznych wysoce szkodliwych związków.

Dla najmłodszych oczywiście też się coś znajdzie.

Najlepsza zabawka dla maluszków będą wszystkie ruchome, które można ciągną za sobą na sznurku. Szczególna radość sprawia to dzieciaczkom, które są na etapie stawiania pierwszych kroków. Wpływają one bardzo korzystnie na rozwój małego człowieka. Tego typu zabawki wyśmienicie wpływają na rozwój sensoryczny, chwyt i sprawność dziecka. Stanowią one wyśmienitą propozycję prezentu dla chłopca lub dziewczynki, którzy ukończyli pierwszy rok życia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium