Weekendowy piknik? Niezbędnik każdego turysty

Szybki piknik przy małej organizacji pod jednym warunkiem…

Chwile podekscytowania świetny czas! Wszyscy czekają na wyjście z domu, albowiem wspólnych chwil jest jak na lekarstwo. Aby jednak wyjazd za miasto się udał już wcześniej musisz wiedzieć czego tak naprawdę będziesz potrzebował. Co zatem wziąć na piknik, aby po przybyciu na miejsce nie było rozczarowania? Przede wszystkim koc, na którym swobodnie cała rodzina będzie mogła usiąść lub się położyć. Można też pomyśleć o turystycznym krześle bądź leżaku, ponieważ ciągłe leżenie lub siedzenie bez podparcia pleców może z czasem okazać się trudne do wytrzymania tym bardziej, że będziemy chcieli przyjrzeć się swobodnie i w pełnym komforcie otaczającej nas przyrodzie. Następną rzeczą mieszczącą się w kategorii niezbędników będą różnego rodzaju naczynia. Przydadzą się talerze, kubki czy sztućce. Chcąc uniknąć dźwigania nadmiernego ciężaru oraz przewlekłego zmywania po powrocie do domu zaopatrzmy się w lekkie naczynia turystyczne jednorazowego użytku. Po zakończeniu biwaku wszystkie te rzeczy można wrzucić do reklamówki przeznaczonej na śmieci i jednym ruchem ręki pozbyć się w mgnieniu oka. Na rynku dostępne są naczynia turystyczne w różnych, ciekawych, optymistycznych kolorach. Zakup takich właśnie będzie skutecznym urozmaiceniem tego frywolnego czasu. Kolejną rzecz to termos z zawartością herbaty lub kawy, dla najmłodszych, natomiast zabierzmy shakery, że smoothie z owoców. Na wyposażeniu każdej kuchni powinny być pojemniki, które umożliwią nam przechowywanie i transportowanie artykułów żywnościowych. Niektóre z artykułów mogą wymagać termoizolacji, czyli być umieszczone
w warunkach zapewniających niższą temperaturę. W tym miejscu świetnym rozwiązaniem będą torby termoizolacyjne bądź turystyczne lodówki. Spodziewajmy się także, że szczególnie najmłodsi uczestnicy pikniku szybko się ubrudzą i zajdzie konieczność i umycia. W tym celu zaopatrzmy się w nawilżające chusteczki. Bez dwóch zdań przydadzą się także te zwykłe. Całość wspomnianych gadżetów umieśćmy w koszu biwakowym.

Kulinaria piknikowe.

Na pierwszy ogień przygotujmy tradycyjne kanapki z wędliną, serem i dodatkiem warzyw. Nie może także zabraknąć deseru w postaci jakiegoś ciasta. Jeśli nie dysponujemy ciastem mogą, to być w zastępstwie np. naleśniki z różnymi dodatkami takimi jak masło orzechowe, jabłka i wiele innych, którymi uwielbiamy się raczyć najbardziej. Pomysłem na dodatek do poobiedniej kawy mogą być także kruche ciastka czy muffiny.

Aby radość nie okazała się przedwczesna.

Nie zapominajmy, że prężne techniczne przygotowania do pikniku to jedno, natomiast właściwe warunki atmosferyczne drugie. Planujmy zatem wyjazd wówczas, kiedy prognoza pogody jest pod tym kątem przychylna. Jeśli coś w tym aspekcie się nie zgadza, bądź nie jesteśmy pewni starajmy się nie obwieszczać cudownej nowiny o wspólnym wypadzie za miasto. Nie bowiem nic gorszego, niż rozczarowanie dzieci po nagłym zwrocie akcji. Poza powyższym po przybyciu na miejsce upewnij się, że nie ma w pobliżu mieszkańców łąki, czy lasu, takich jak mrówki, czy inne małe stworzenia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium