Ważny element wyposażenia naszego domu, czyli drzwi wejściowe

Na starcie trzeba sobie jasno powiedzieć, że wybór drzwi wejściowych, jeśli chodzi o styl, to oczywiście kwestia gustu, a jak już wszyscy wiemy o gustach nie należy dyskutować, albowiem każdy z osobną ma swoje poczucie piękna. Dla jednych na pierwszym miejscu będzie jakość użytych materiał oraz rzetelności dokładność ich wykonania, dla innych z kolei najważniejsza będzie sprawa ich wyglądu i estetyki. Prawda jest jednak, tak, że optymalne rozwiązanie to wypośrodkowanie między tym wszystkim co zostało powyżej opisane. Nie należy także zapominać o tak istotnej kwestii, jaką jest odpowiednie zabezpieczenie przed potencjalnym rabusiem. Ponadto w zależności od tego, czy szukamy drzwi do domu, czy też mieszkania usytuowanego w bloku powinniśmy, w pierwszym przypadku zadbać o jak najwyższy poziom termoizolacyjności, natomiast w drugim o dobrą jakość w zakresie tłumienia dźwięków dochodzących z zewnątrz oraz wydobywających się z mieszkania na klatkę schodową.

Jaki kolor jest obecnie tym topowym?

Od kilku lat najchętniej inwestorzy decydują na wybór drzwi wejściowych w różnych odcieniach koloru szarego. Dlaczego tak się dzieje? Sytuacja taka ma miejsce, albowiem kolor szary jest tym najbardziej uniwersalnym. Będzie pasował do różnych aranżacji wnętrz, ale też nie znudzi on się aż tak szybko. Szare drzwi wejściowe świetnie będą korespondować z wnętrzami loftowymi, minimalistycznymi, a także do nowoczesnych przestrzeni zaopatrzonych w wyraziste barwy.

Kolejnym mocno rozchwytywanym rozwiązaniem są drzwi wykonane w kolorze różnych odcieni drewna. Całkiem niedawno drzwi wejściowe kolorem ściśle musiały nawiązywać do stolarki okiennej. Aktualnie odchodzi się od tego schematu i jakby to kolokwialnie ująć, jeśli chodzi o kolor można poszukać rozwiązania na zasadzie drzwi swoje, a okna swoje. Drzwi wejściowe w kolorze drewna świetnie pasują do wnętrz ciepłych, urządzonych w sielankowym klimacie. Oczywiście nie tylko, albowiem świetnie sprawdzą się w aranżacjach eko, boho czy skandynawskich. Najczęściej spotykanymi odcieniami drewna są orzech, wenge, dąb czy wiśnia. W ostatnim czasie na rynku dostępne są również połączenia elementów wykonanych z ciemnego oraz jasnego drewna.

Ma być ciepło oraz bezpiecznie!

Wspomnieliśmy wcześniej po trosze o takich walorach, jak dobra izolacja termiczna, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkim chyba zależy na tym, aby poziom bezpieczeństwa był jak najwyższy. Dlatego też, jeśli chodzi o ten aspekt nie warto szukać tutaj oszczędności. Bezsprzecznie bowiem każdemu z nas zależy na tym, aby będą w domu czuć się bezpiecznie, a kiedy tylko z niego wychodzimy, aby skutecznie zabezpieczyć nasz cały dobytek. Dlatego też drzwi wejściowe powinny mieć odpowiednie zawiasy, uniemożliwiające wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Montuje się także specjalne bolce lub haki antywłamaniowe, które dodatkowo blokują ich wyjęcie. Nie szukajmy także oszczędności w zakresie termoizolacyjności. Jeśli na starcie zaoszczędzimy w tym obszarze parę set złotych to i tak w późniejszym rozrachunku przełoży się to niekorzystnie na opłaty związane z ogrzewaniem mieszkania czy domu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium