Wanna czy prysznic?
Wanna czy prysznic?

Dlaczego wanna? 

Chęć posiadania wanny zazwyczaj wynika z wyobrażeń o możliwości odpoczynku po trudach dnia codziennego, relaksacji. Pod pachnącą pianą odprężenie znajdują mięśnie ciała, można poczytać książkę, poddać się aromaterapii. Wanna to także najlepsze miejsce gdzie można wykonać czynności związane z utrzymaniem higieny naszego nowo narodzonego potomka. Można także wykąpać dwójkę maluchów za jednym razem. Inną zaletą wanny jest bez wątpienia mniej problemowe utrzymanie jej w czystości. Jeżeli po zakończonej kąpieli będziemy pamiętać, aby systematycznie ją spłukiwać, ewentualnie przetrzeć, nie powinna ona pod tym względem absorbować więcej naszej uwagi. Wanna daje również możliwość zainstalowania parawanu, który da nam sposobność wzięcia szybkiego prysznica. Dziś na rynku poza parawanami z materiału są dostępne również podnoszące estetykę wnętrza szklane „zasłony”. 

Zatem gdzie sprawdzi się prysznic? 

W ciasnych i mało ustawnych pomieszczeniach winno upatrywać się rozwiązania 
z prysznicem. Zastosowanie prysznica z głębokim brodzikiem sprawi, że będziemy mieć możliwość wykąpania niemowlaka czy też zrobienia szybkiego ręcznego prania. Więcej wygody przy użytkowaniu prysznica będą miały z pewnością osoby starsze bądź niepełnosprawne. Szklana kabina wpłynie także na poczucie większej przestronności, szczególnie w łazienkach, które nie zawierają okna. Dla wielu pewnie istotny jest walor ekonomiczny, wzięcie szybkiego prysznica pozwoli nam na oszczędności w rachunkach. Warto sobie jednak powiedzieć, że aby tak się stało kąpiele pod prysznicem nie powinny przekraczać 10 minut. Optymalnym rozwiązaniem, aby faktycznie zostało nam trochę „grosza” w kieszeni, jest wejście pod prysznic na około 5-7 minut. Prysznic to także potrzeba większej ilości zabiegów w zakresie utrzymania czystości. Na ściankach prysznica dość szybko osadzają się kamień i zanieczyszczenia, których usuwanie jest czasochłonne i często stanowi spore wyzwanie. 

 

Po zapoznaniu z powyższym materiałem stwierdzić można z pewnością jedno. Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie wanna czy prysznic nie ma. Często jesteśmy uzależnieni od czynników, na które tak do końca nie mamy wpływu. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji temat poddać wnikliwej analizie. Takie decyzje, są decyzjami długofalowymi, niejednokrotnie na całe życie. Także pośpiech, emocje, brak odniesienia do fachowych opinii może spowodować popełnienie jakże niechciane błędu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium