W jaki sposób dobrze zaplanować domową garderobę?

Co jeśli nie ma pomieszczenia zwanego garderobą?

Jeśli tak się zdarzy, spokojnie, ponieważ nic wielkiego się jeszcze nie stało. Możemy, mianowicie sami poszukać optymalnego miejsca, w którym takowa garderoba mogłaby się znaleźć w naszym mieszkaniu. Najlepszym miejscem, a co za tym idzie najczęściej wybieranym będzie okolica pokój dziecięcych, naszej sypialni oraz łazienki. Innym kryterium, którego warto się trzymać to, aby usytuowana była ona w ustronnym miejscu, nienarażonym na spojrzenia osób nas odwiedzających. Idealnie będzie, kiedy umiejscowiona będzie także na ścianie zewnętrznej naszego domu lub mieszkania. Mianowicie chodzi o to, aby stanowiła dodatkowy element izolacyjny, który będzie chronił mieszkanie przed utrata ciepła. Ten wyznacznik chodź ważny nie musi zostać bezwzględnie spełniony. Pamiętajmy także, że garderoba nie tylko służy do przechowywania odzieży i innych gadżetów, ale również musimy mieć możliwość swobodnego przymierzenia rzeczy, które mamy zamiar przyodziać. Garderoba to miejsce, gdzie warto mieć na czym usiąść robiąc porządki lub przymierzając ubrania. Warto pomyśleć na wstawieniu do niej wygodnej pufy.

Garderoba w różnych częściach naszego mieszkania.

Jeżeli nie mamy wydzielonego przez projektanta pomieszczenia przeznaczonego na garderobę najlepszym alternatywnym miejscem wydaje się poddasze. Wynika to z tego, że często na poddaszu mamy wiele mało ustawnych skosów, które można świetnie wykorzystać właśnie pod garderobianą zabudowę. Tutaj świetnie sprawdzi się garderoba wykonana na wymiar. Zlecając wykonanie garderoby specjalizującej się tym zagadnieniem firmie możemy osobiście zdecydować o liczbie skrzydeł, półek, wieszaków czy systemów cargo. Dzięki temu uzyskamy garderobę w pełni funkcjonalną, a zarazem komfortową w użytkowaniu.

Kolejnym miejscem gdzie bardzo często umiejscowiona zostaje garderoba jest hol czy przedpokój naszego mieszkania. Tutaj w przypadku indywidualnego zlecenia jeśli chodzi o wykonanie tegoż elementu wyposażenia mieszkania, możemy pomyśleć o miejscu na odkurzacz czy walizki. Poprzez takie właśnie rozwiązanie, jeśli dobrze zaprojektujemy układ szafek i półek, nie będziemy musieli troszczyć się o miejsce na parasolkę, buty czy inne elementy odzieży wierzchniej takie jak kurtki, czapki bądź szale. Jeżeli w garderobie będą przechowywane wspomniane rzeczy, pamiętajmy o dodatkowym zabezpieczeniu elementów garderoby przez wilgocią. Warto drzwi przesuwne wyposażyć w lustro co pozwoli na ostatnia weryfikację naszego wyglądu np. przed wyjściem do pracy czy na spotkanie.

Koniecznie sprawnie działająca wentylacja szafy!

Dobrze jeśli garderoba mieści się w pomieszczeniu, które wyposażone jest w okno. Umożliwia to sprawną wymianę powietrza zarówno w pomieszczeniu jak i samej szafie. Jeśli jednak nie ma otworu okiennego warto drzwi garderoby wyposażyć w kratkę wentylacyjną, aby wewnątrz wprowadzić ruch powietrza. Wówczas ubrania weń się znajdujące nie nachodzą domowymi zapachami, a my cieszymy się świeżością naszej odzieży. W skrajnych przypadkach, w przypadku braku odpowiedniej wentylacji, może dojść do pojawienia się pleśni.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium