Urządzamy pokój biurowy
Urządzamy pokój biurowy

Coraz więcej zawodów pracę bądź jej część wykonuje przy komputerze. Często również pracę wykonujemy poza wyznaczonymi ramami godzinowymi. Warto pomyśleć o zaprojektowaniu sobie pokoju w mieszkaniu, który będziemy mogli przeznaczyć na swoje własne biuro. Nie przepadamy za sytuacjami, gdy ktoś chodzi nam za plecami, bądź zamiast usiąść w skupieniu i dokończyć pracę słyszymy odgłosy dochodzące z domu.

Bywa tak, że pokój biurowy kojarzy nam się ze standardowym biurkiem i starym krzesłem. Dzisiaj, wyznacza się dodatkowe miejsce lub oddzielne pomieszczenie na biuro. Możliwości aranżacyjnych na biuro, jest wiele. Każdy wie, że urządzając biuro od podstaw, musimy stworzyć komfortowe warunki do pracy. Przecież właśnie w tym miejscu przebywamy nawet kilkanaście godzin dziennie.

Jak zaprojektować pokój biurowy?

  • Szerokie biurko

Warto, postawić na wygodę. Jest ona jedną z ważnych rzeczy przy projektowaniu. Tej wygodzie, na pewno sprzyjać będzie biurko o szerokim blacie. Na tyle szerokim, by wszystkie materiały potrzebne do pracy znajdowały się w zasięgu ręki. Szeroki blat biurka sprzyja utrzymaniu porządku. Łatwiej jest, pomieścić wszystkie papiery potrzebne nam w pracy. Biurko musi mieć szuflady. Po zakończonej pracy chowamy, wszystkie teczki i dokumenty biurowe.

  • Podnóżek

Można też pomyśleć o podnóżku płaskim. Będzie sprzyjał osobom niższym. Pozwoli im, oprzeć stopy na płasko. Zastosowanie podnóżka dla takiej osoby, nie tylko podnosi komfort, ale wpływa na ich codzienne samopoczucie i zdrowie. Ten mały mebel wpływa na lepszy przepływ krwi w kończynach dolnych.

  • Kable

Chcąc mieć bezpieczne i estetyczne  biuro, należy pomyśleć o specjalnych skrzynkach na kable. Wiszące w nieładzie pojedyncze kable i kabelki są one, niekiedy zmorą w biurze. Dobrze jest, ukryć wszystkie kable, które wyglądają nieestetycznie.

  • Wentylacja

Nie można zapomnieć o odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu biurowym. Służą temu, klimatyzatory, które sprawdzą się najlepiej w upalne dni. Zaduch i suche powietrze negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka. Dobrym i naturalnym sposobem jest umieszczenie w biurze odpowiednich roślin zielonych. Dobrze sprawdzą się rośliny mało wymagające, takie jak: skrzydłokwiaty, czy paprocie.

  • Sofa w biurze

Wiemy, jak ważny jest odpowiedni odpoczynek w pracy, dlatego nie można zapomnieć o wygodnej sofie dwuosobowej. Nawet kilkuminutowy odpoczynek, pozwoli nam zregenerować swoje siły. Sofa powinna być pokryta najwyższej jakości tkaniną obiciową, warto rozważyć również tkaninę łatwo czyszczącą. W biurze możemy postawić na małą sofę w skandynawskim stylu. On łączy w sobie nowoczesność, nietuzinkowość, prostotę i elegancję. Sofy zakupione w Scandicsofa mają gwarancję wieloletniej trwałość użytkowania, umożliwiają komfortowy wypoczynek. Sofy o szerokich i miękkich siedziskach zachęcają do poświęcenia kilku chwil w pracy na wypoczynek. Małe sofy do biura mają piękną formę i nie zajmują dużo miejsca.

  • Wyciszenie biura

Pamiętajmy, żeby efektywnie pracować, musimy zadbać również o wyciszenie biura. Dlatego warto postawić na szczelne drzwi. Pomieszczenie dobrze wygłuszy również wykładzina na podłodze. Cisza to podstawa w pracy biurowej. Pozwoli nam się skupić na wykonywanej pracy i przyspieszy realizację zadań.

Pracując w domowym biurze poprośmy domowników, aby nie przeszkadzali nam w pracy. Efektywna praca w domu jest trudna. Jednak to zadanie ułatwi nam odpowiednie zorganizowanie roboczej przestrzeni. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium