Ułożenie książek w biblioteczce. Banalne, czy może jest inaczej?

Ułożenie książek w biblioteczce. Banalne, czy może jest inaczej?

Jakiej wielkości winien być regał na książki?

Do tego zagadnienia należy podejść od dokonania pomiaru przestrzeni jaką możemy przeznaczyć na regał książkowy. Należy przy tym zrobić małą prognozę dotyczącą tego z jaką częstotliwością nabywamy kolejne pozycje, aby uniknąć sytuacji kiedy to się okaże, że nadspodziewanie szybko zabraknie miejsca na nowości. Dlatego już na starcie myśl o odpowiednim zapasie wolnego miejsca. Osoby będą w posiadaniu dużych mieszkań często decydują się na przeznaczenie biblioteczkę oddzielnego pomieszczenia. Rodzaje regałów są różne, począwszy od tych tradycyjnych po nowoczesne rozwiązania. Na pewno każdy adekwatnie do wystroju wnętrza własnego mieszkania coś znajdzie. Wspólny mianownik powinien dotyczyć z pewnością solidności wykonania. Pamiętajmy, że książki to nie piórko i maksymalnie zapełniona półka równia się nawet kilkadziesiąt kilogramów.

W którym z pomieszczeń książce będzie najlepiej?

Nad powyższym należy zastanowić się jeszcze przed zakupem regału. Błędem jest uprzedni zakup pod wpływem chwili, a dopiero później zastanawianie się jakby tu wkomponować tenże mebel w całość. Chodzi o to, aby uniknąć sytuacji kiedy to okaże się, iż konieczne jest przestawienie większości mebli, aby odpowiednio usytuować ten przeznaczony na książki. Jeżeli ktoś może sobie na to pozwolić najczęściej wstawia regał do specjalnie do tego przeznaczonej biblioteczki bądź gabinetu. Jeżeli jednak nasze możliwości lokalowe są ograniczone regały najczęściej stawiane są w salonach bądź sypialniach. W salonie z pewnością nada on ciepłego klimatu, natomiast w sypialni sprawi, że naszą ulubioną pozycję będziemy mieli na wyciągnięcie ręki. Chyba każdy się zgodzi chyba z tezą, że kilka stron przed snem wpływa tonująco, uspokajająco i pozwala zapomnieć na koniec dnia o codziennych problemach.

Co jeszcze w tej kwestii?

Pamiętajmy, że rynek meblowy, również w tym wąskim aspekcie jakim jest temat regału na książki ma bardzo szeroką ofertę. Przed zakupem warto porównać ceny, rozmiar, jakość wykonania czy materiał, z którego jest zrobiony. Ceny, oczywiście w zależności od powyższego, zaczynają się nawet od 100 zł. Te z górnej półki kosztować nas będą nawet kilkanaście tysięcy złotych. I jeszcze w kwestii przypomnienia, warto zaakcentować, aby nie decydować się na regał, który rozwiąże nasz problem dziś, a z biegiem czasu okaże się za mały. Tutaj warto spojrzeć na sprawę bardziej perspektywicznie i już w dniu zakupu myśleć o naszych owych zdobyczach książkowych. 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium