Uchwyty do szafek kuchennych równie ważne co pozostałe elementy wyposażenia kuchni

Uchwyty do szafek kuchennych równie ważne co pozostałe elementy wyposażenia kuchni

Na jakie uchwyty się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele odmian kuchennych uchwytów. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz od tego w jakim stylu mamy urządzoną kuchnię. Wiele rozwiązań w zakresie projektów kuchennych proponuje także fronty bez uchwytów. Wybór na pierwszy rzut oka wydaje się prosty, ale czy jest oby na pewno? Spójrzmy!

Ogólnie rzecz, ujmując przyjmuje się kilka ogólnych zasad, którymi powinniśmy kierować się, dokonując wyboru. Mianowicie, czy to uchwyty, czy też gałki, powinny one bezwzględnie współgrać ze stylem i klimatem w jakim urządzona jest kuchnia. Kolejna sprawa, na którą musimy zwrócić uwagę to wielkość uchwytów. Muszą one być dostosowane do wielkości frontów. Ponadto nie bez znaczenia jest materiał z jakiego jest wykonany uchwyt, bo i w tym obszarze jedno z drugim musi do siebie pasować.

Co oferuje nam rynek?

Najbardziej standardowym rozwiązaniem są uchwyty relingowe. Jest o tyle dobre rozwiązanie, że pasują one praktycznie do każdego rodzaju zabudowy. Są one bardzo uniwersalne, praktyczne i trwałe. Poza tym dostępne są niemal wszystkie długości w związku z czym niemal w każdym sklepie z takim asortymentem nabędziemy odpowiednie dla nas. Projektanci sugerują, nawet aby różne szafki zaopatrywać w różne długości. Mniejszych rozmiarów fronty w mniejsze długości, natomiast większe fronty odpowiednio dłuższe uchwyty. Dopuszcza się montaż pionowy lub poziomy. W zakresie kolorystyki najbardziej popularnymi są aluminiowe, satynowe.

Kolejną propozycją są uchwyty tzw. krawędziowe. W ostatnim czasie cieszą się one chyba największą popularnością. W tym przypadku pojawia się opcja dopasowania długości uchwytu samemu. Wystarczy zakupić pokaźnych rozmiarów profil (można spotkać długości 3, a nawet 4 metry) i starannie dociąć interesująca nas długość. Daje to możliwość ciekawego wykończenia frontu o niestandardowych wymiarach. Oczywiście sklepy oferują uchwyty krawędziowe o określonej długości oraz różnym profilu. Zazwyczaj są one w kształcie litery L lub C. Wygląd tych uchwytów jest delikatny, a co za tym idzie nie przytłaczają one pozostałych elementów.

Innym rozwiązaniem jest uchwyt z odrobiną porcelany. Najlepiej wyglądać one będą w kuchni urządzonej w stylu angielskim, prowansalskim oraz wiejskim. Od dekad uświetniają i ocieplają one swoim wyglądem nasze kuchnie. Decydując się na teki uchwyty warto wyposażyć kuchnię także w inne elementy wykonane z porcelany jak np. cukierniczkę, maselniczkę czy pojemniki na przyprawy. Fronty wykonane z litego drewna, wzbogacone o frez, z dodatkiem uchwytów porcelanowych trzeba przyznać, że wyglądają rewelacyjnie. Ponadto, jeżeli wyjdziemy poza kuchnię i tego typu uchwyty zastosujemy w kredensie stojącym w salonie osiągniemy pięknie prezentująca się aranżacyjną całość.

Jeśli o uchwytach to również dwa zdania o ich braku

Ostatnie trendy ukierunkowane są jednak bardzo mocno na fronty pozbawione uchwytów. Są one gładkie, a szafki i szuflady otwieramy za pomocą wgłębień bądź poprze dociśnięcie frontu do zabudowy (odpowiada za to specjalny mechanizm push to open).

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium