Trendy we wnętrzach 2021

Trendy we wnętrzach 2021

Wyraziste kolorowe akcenty umieszczone w odpowiedni i przemyślany sposób zmienią szaro-bure wnętrza, które były popularne we wnętrzach w ostatnich kilku latach. Należy pamiętać, żeby kolory dobierać pod istniejącą paletę barw w mieszkaniu. Jeżeli chcemy wprowadzić dość mocny akcent do naszego mieszkania, jednak planujemy, że remont, który właśnie będziemy robić jest takim na kilka a może nawet kilkanaście lat, zastanówmy się dwa razy zanim zdecydujemy się na niego. Lepiej wybrać takie wzory i kolory, które nie opatrzą się nam w przeciągu jednego sezonu. 

Mniej znaczy więcej

Rok 2021 będzie również rokiem, który opierać się będzie na stylistyce, która unika nadmiernej dekoracyjności, w której najważniej jest uporządkowanie przestrzeni. Rok 2020 dał w kość nie jednej osobie, w swoich czterech kątach spędziliśmy więcej czasu, niż zakładaliśmy. Przestanie, które nas przytłaczają, są zbyt bardzo obciążone, każdy kąt jest przepełniony bibelotami. Dla własnej równowagi, powinniśmy skorzystać z nadchodzących trendów „less  is more”. Nie jest to prosty kierunek urządzania mieszkania. Urządzając swoją przestrzeń, pozbędziemy się chaosu, zyskamy harmonię i przytulny dom. 

Styl skandynawski cały czas na czasie

Miłośników stylu skandynawskiego z pewnością ucieszy, że harmonijny styl skandynawski kolejny sezon pozostaje w naszych wnętrzach. Jednak dla tych, którzy chcą trochę do swojego skandynawskiego wnętrza wprowadzić świeżości można dodać detale stylu japońskiego. Całość mieszkania ma być wyciszająca i przejrzysta, bez zbędnych dodatków. 

Żywe rośliny we wnętrzach

Rok 2021 będzie rokiem, gdzie we wnętrzach będą dominowały żywe rośliny, które będą tworzyć nowoczesne aranżacje. Zielone rośliny w naszych wnętrzach poza tym, że wyglądają estetycznie, wprowadzają ład i wyciszają, mają również właściwości zdrowotne. Rośliny w naszych czterech kątach poza tym, że oczyszczają nasze powietrze z dwutlenku węgla, produkują tlen.

Meble o zaokrąglonych kształtach

Meble wypoczynkowe nadchodzącego sezonu swoim wyglądem zachęcać będą do komfortu i wypoczynku. Meble w nadchodzącym sezonie będą wygodne i przestronne rodem z lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Kształt mebli odchodzi od ostrych kantów oraz prostych, ostrych linii, które stają się pase. Kształtem meble będą przywoływać walce, kule oraz stożki. 

Wielki powrót marmuru

Pomimo tego, że ostatnie lata, jak i ten nadchodzący 2021 rok są latami dbania o klimat, podkreśla się ekologię, jednak w naszych mieszkaniach nie może zabraknąć marmuru. Naturalny marmur znajdzie zastosowanie w każdym niemalże pomieszczeniu. W kuchni marmurem pokryjemy blaty kuchenne, jak również marmur znajdzie swoje miejsce na ścianie. Przechodząc do salonu, stolik kawowy, stół do spożywania posiłków, również będą w trendzie marmuru. Ten szlachetny materiał znajdzie, również swoje miejsce przy dodatkach w naszych wnętrzach, takich jak wazony, lampy czy zegary.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium