Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Toaletka w kawalerce, jak dobrze ją wkomponować w otoczenie?
Toaletka w kawalerce, jak dobrze ją wkomponować w otoczenie?

Toaletka kosmetyczna jest wyjątkowo praktycznym meblem, które przydaje się każdej kobiecie. Zazwyczaj taka toaletka ma swoje miejsce w sypialni, gdzie przed snem i po porannej toalecie możemy zadbać o swoją urodę. Toaletka znana już była w średniowieczu, gdzie damy spędzały dużo czasu żeby dobrze wyglądać. Toaletki takie były obowiązkowym meblem w każdej arystokratycznej rodzinie, było one zdobione oraz okazałych rozmiarów. Jednak z biegiem czasu zmieniły się ich kształty oraz forma, można nawet powiedzieć, że obecnie toaletka przyjmuje minimalistyczną formę. Dlatego obecnie niejednokrotnie wybieramy konsolę zamiast typowej toaletki. Do ciekawego kompromisu możemy dojść używając toaletki, która swoją budową nie przypomina typowej damskiej, sypialnianej toaletki. Mebel taki ma wbudowane lustro w blat.  

Toaletki z ukrytym w blacie lustrem, na pierwszy rzut oka nie przypominają toaletki. Bardziej przypomina biurko, które idealnie będzie wpasowywał się w kawalerce. Marząc o toaletce nie musimy się martwić, że nie znajdziemy takiej idealnej, wpasowującej się w klimat naszego skandynawskiego stylu. Niemalże styl skandynawski stał się wyznacznikiem polskich domów, dlatego projektanci wychodząc na wprost naszym oczekiwaniom tworzą bardzo dużo mebli, w tym toaletek właśnie w wyżej wskazanym stylu. Toaletka postawiona w kawalerce wieczorami i o poranku służą nam za typową toaletkę, gdzie otwierając blat mamy schowane lustro oraz kosmetyki, które mają swoje miejsce. Możemy wybrać, również taką toaletkę, która przy jednej z nóg będzie posiadała szuflady, które mogą służyć nam również jako miejsce do przechowywanie kosmetyków, bądź dokumentów, które w obecnych czasach przynosimy z biura i musimy pracować z domu.  

Gdzie postawić toaletkę w kawalerce? 

Umiejscowienie toaletki wydaje się do wielu osób oczywiste, że taki mebel swoje miejsce ma pod ścianą. Ale czy rzeczywiście tak musi być? Ustawienie toaletki pod oknem wydaje się być lepszym rozwiązaniem, zyskujemy wtedy naturalne światło dzienne, które przyda nam się zarówno do porannego makijażu jak i pracy, gdy nasza toaletka zmieni swoje zastosowanie na domowe biuro. Jeżeli pod naszym oknem nie ma możliwości do postawienia toaletki, powinniśmy poszukać dla niej miejsca przy sofie, bądź za sofą.   

Jeżeli zależy nam, aby nasza toaletka wpisywała się w nurt stylu skandynawskiego, powinniśmy wybrać taki mebel w kolorze naturalnego drewna, tudzież białą o oszczędniej formie konstrukcji. Blat powinien być wsparty na nogach o prostym kształcie. Dobierając do toaletki siedzisko, zwrócić musimy uwagę, żeby swoim wyglądem nie rzucało się za bardzo w oczy, dlatego warto pomyśleć o delikatnej pufie, bądź prostym, jednak wygodnym krześle. Jeżeli planujemy przy konsoli spędzać więcej czasu, lepiej wybrać krzesło, które współgra z naszym otoczeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium