Sztukateria w salonie – czy każdy może sobie na nią pozwolić?

Sztukateria w salonie – czy każdy może sobie na nią pozwolić?

Sztukateria występuje w kilku rodzajach

Dzięki sporym możliwościom możesz stworzyć naprawdę ciekawe rozwiązania w tym obszarze. Rozwiązania, które nadadzą wyjątkowej podniosłości każdemu wnętrzu. Jednym z dostępnych produktów jest sztukateria wykonana z poliuretanu. Co ważne, cechuje się ona dużą odpornością na pochłanianie wilgoci i nie jest wymagająca w kontekście utrzymania jej w czystości. Wzory na niej umieszczone są natomiast wyraziste, a materiał, z jakiego jest wykonana, trwały. Z racji swojej elastyczności nadaje się ona do zdobienia różnych łuków.

Sztukaterie gipsowe, mimo że dużo trudniejsze w obróbce, dają wyśmienity rezultat dekoracyjny. W związku z tym, że materiał, z jakiego są wykonane, jest dużo bardziej podatny na uszkodzenia, należy je montować gdzieś poza zasięgiem. Dobrym miejscem będzie usytuowanie ich pod sufitem.

W jaki sposób można wykorzystać dekoracyjną sztukaterię?

Bardzo często z profilowanych listew tworzy się na ścianach jakby puste ekrany, będące imitacją obrazów. Ich wnętrza można wypełnić różnymi ciekawymi elementami, bądź zwyczajnie pomalować w innym kolorze. Sposobem na wypełnienie tej przestrzeni jest także wklejenie dobrze komponującej się z otoczeniem tapety. Innym pomysłem jest obramowanie w ten sposób telewizora. Takie podejście daje Ci również możliwość podkreślenia czegoś, co jest dla nas bardzo ważne. Dlatego świetnie się sprawdzą wklejone w przedmiotową ramę np. rodzinne fotografie. Istotne jest to, że powyższe można wykonać przy niewielkim nakładzie finansowym. Zazwyczaj taką dekorację pozostawia się jako jedyną na danej ścianie, aby nie doprowadzić do optycznego bałaganu.

Kolejnym zastosowaniem jest użycie sztukaterii np. do obramowania okna czy drzwi. Rewelacyjny efekt uzyskuje się poprzez wykończenie wszystkiego – zarówno ścian, jak i listew – w bieli. W zestawieniu z sofą w wyrazistym kolorze uzyskasz niesamowite wnętrze.

Sztukateria dekoracyjna optycznie powiększy Twój salon

Dzięki zastosowaniu sztukaterii w stosunkowo niskich wnętrzach możesz uzyskać optyczny efekt jego podwyższenia. W zależności od tego, jaki przyświeca Ci cel, możesz osiągnąć również efekt wizualnego „obniżenia” pomieszczenia. Rewelacyjnym zabiegiem jest montowanie sztukaterii wieloelementowych, scalanie różnorodnych listew i gzymsów (prostych i rzeźbionych) oraz nadanie im barw. Uzyskasz dzięki temu oryginalną i niepowtarzalną dekorację.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium