Sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu

Jak urządzić taką sypialnię na poddaszu?

Ogromnym walorem samodzielnej sypialni na poddaszu jest to, że możemy zagospodarować dodatkową przestrzeń, bez dodatkowych ścianek działowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy ogromną przestrzeń, którą odpowiednio aranżując zyskamy przytulną przestrzeń, która nie sprawi, że będziemy czuć się jak w klatce. Ważne jest żeby tworząc sypialnię na poddaszu pamiętać o tym, że sypialnia ma być naszym azylem a nie miejscem gdzie będziemy przechowywać zbędne rzeczy. Dlatego powinna być w stylu minimalistycznym oraz dobrze oświetlona. 

Łóżko na poddasze

Urządzając sypialnię na poddaszu, nigdy nie planujemy umieszczenia łóżka bezpośrednio pod jednym ze skosów. Pomimo, tego, że wielu osobom wydaje się, że w ten sposób może zaoszczędzić nieco miejsca, ale zdecydowanie nie będzie to dla nas zbyt wygodne. Jeżeli skosy w takiej sypialni są nisko, możemy nie raz głową przekonać się o tym. Z tego też względu o wiele lepiej postawić łóżko w tym miejscu, gdzie ściany mają normalną wysokość. Poza tym nim wybierzemy położenie łóżka, to sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie do jego boku podejść swobodnie, to znaczy bez schylania się. W sytuacji, gdy sypialnia ma należeć do dwójki osób, musimy pamiętać o tym, żeby dostęp do łóżka był z obydwu stron. Aranżując sypialnię na poddaszu, warto wybrać niskie łóżko w stylu japońskim. Niewątpliwą wadą takiego łóżka będzie brak miejsca na pościel. Jednak jeżeli na łóżku położymy dobrze dobraną narzutę, nie powinno to mieć znaczenia. 

Jakie meble powinni znaleźć się w sypialni na poddaszu?

Urządzając sypialnię na poddaszu powiedzmy zdecydowanie „nie” dużym, masywnym meblom, które są w ciemnych kolorach. W żadnym wypadku nie są tu mile widziane. Natomiast o dużo lepiej sprawdzą się jasne meble w naturalnych kolorach, takich jak: dąb, sosna albo buk. Również zdecydowanie warto, wybrać szafę robioną na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak najlepiej zagospodarujemy aranżowaną przez nas przestrzeń. W przypadku, kiedy posiadamy osobną garderobę bądź też szafa stoi w przedpokoju albo w salonie, wystarczą nam jedynie szafki nocne i niewielka komoda. Za to, zapomnijmy absolutnie o meblościance.

Oświetlenie poddasza

Przechodząc do oświetlenia ogromnym atutem są duże okna, bądź kilka okien dachowych, które wprowadzą nam do pomieszczenia dużo światła. Inaczej się ma to jeżeli nie mamy naturalnego światła w pomieszczeniu. Dobierając oświetlenie poddasza musi pamiętać, że pomieszczenie to jest wymagający i należy je odpowiednio wybrać. Sypialnia na poddaszu jest przeważnie niewielkich rozmiarów, dlatego też może być słabo doświetlona. Co w takiej sytuacji robić, aby wnętrze wydawało się jaśniejsze i jak je rozświetlić? Koniecznie pamiętajmy również o tym, by dobrze rozmieścić oświetlenie sypialni. Prócz głównego źródła światła warto wykorzystać też oświetlenie punktowe, np., wieszając kinkiety na skośnej ścianie. 

Jak dobrać kolory ścian?

Wiadomo, że należy zacząć od koloru ścian, które najlepiej pomalować na jakiś jasny, pastelowy kolor. Oczywiście możemy też wybrać tapetę w delikatny wzór. Na przykład mogą to być drobne różyczki, które będą wręcz idealne do sypialni w stylu angielskim. Bardzo dobrym pomysłem jest także zdecydować się na lustro, które optycznie powiększy wnętrze.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium