Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Sposoby na kolor antracytowy we wnętrzu

Czy kolor antracytowy należy kojarzyć tylko z jedną barwą?

Tak naprawdę odcieni koloru antracytowego może być kilka. Mowa tu całym przekroju kolorów znajdujących się pomiędzy neutralnym popielatym a głębokimi wariantami grafitu. Nie jest to jednak kolor grafitowy. Chyba najlepszym porównaniem, które w pełni odda ten kolor będzie określenie, że jest to kolor prawie czarny. Różni się od koloru czarnego tylko tym, że jest bardziej łagodny i ma subtelną głębię.

Początkowo najczęściej spotykany był w przestronnych wnętrzach o rustykalnym charakterze. Stosowany ostrożnie zazwyczaj w na jednej ze ścian świetnie sprawdza się w towarzystwie ceglanych elementów. Dobrze koresponduje także z gołym betonem oraz drewnem. Z biegiem czasu zaczęto coraz częściej dawać w aranżacjach szansę temu kolorowi do tego stopnia, że na dobre zagościł on
w naszych nawet niewielkich blokowych sypialniach.

Kolor antracytowy z racji tego, że uchodzi za kolor dla odważnych może stanowić dla wielu osób swego rodzaju zaporę nie do przebycia. Jeśli jednak mamy chrapkę na odrobinę szaleństwa, a nie jesteśmy zbytnio przekonani co własnych umiejętności aranżacyjnych poprośmy o poradę projektanta wnętrz. Nie zapominajmy, że jeśli sami popełnimy jakąś gafę i efekt końcowy nie będzie nas satysfakcjonował zawsze taką ścianę można bez problemu przemalować.

Wnętrza z kolorem antracytowym.

Z pewnością kolor antracytowy najlepiej czuje się we wnętrzach dość przestronnych. Dzieje się tak dlatego, że maleją tym samym szanse na to, że będzie on zbytnio dominował i przytłoczy pozostałe elementy wystroju naszego mieszkania. Z racji tego, że jest to barwa w istocie bardzo mocna, zasada zachowawczości w jego stosowaniu jest tu jak najbardziej pożądana. Lepiej jest zachować umiar w malowaniu tym kolorem ścian, a postarać się wpleść w całość aranżacyjną inne dodatki (np. meble) w tymże kolorze. W małych pomieszczeniach, takich jak sypialnia czy łazienka, świetny efekt daje pomalowany w ten sposób sufit. W aranżacjach w których mamy do czynienia z kolorem antracytowym niezastąpione są drewniane akcenty. Ciepły kolor drewna delikatnie pobudzi szare wnętrza. Wykreuje w pomieszczeniu zrównoważony, przyjazny klimat.

Antracyt, a towarzystwo innych kolorów.

Z racji tego, że jest to kolor ciemny lubi on przełamania. Dobrze pasują do antracytu biele, popiele, a nawet delikatne róże i błękity. Kolor antracytowy przepięknie będzie się prezentować w zestawieniu z bardziej ekstrawaganckim sposobem wykończenia sąsiadujących ścian. Mogą one być wykończone cegłą bądź zdobione dużą ilością luster. Można także pomyśleć o tapetach w intensywnych kolorach i wzorach. Inną sprawą o której warto pamiętać to fakt, że najlepszym miejscem do zastosowania koloru antracytowego będzie ściana z oknem. Za sprawą tak usytuowanej antracytowej ściany pomieszczenie będzie wydawać się wyciszone, wyjątkowo przestrzenne, pełne równowagi,a także będzie sprzyjać relaksowi. Resumując należy stwierdzić, że nie ma zbytnio co się obawiać koloru antracytowego. Warto tylko trzymać się kilku zasad, a efekt doprawdy może okazać się zdumiewający.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium