Sposoby na dobrą organizację szafy

Po pierwsze porządek od podstaw.

W celu zaprowadzenia totalnego porządku w naszej szafie należy zacząć od opróżnienia jej do końca, i na nowo ułożeniu wszystkiego, co ma się w niej znaleźć. W momencie kiedy szafa jest opróżniona warto zająć się jej odświeżeniem. Umyj półki i przetrzyj je ściereczką. Wbrew pozorom w szafie gromadzi się naprawdę sporo kurzu! Zostawmy mebel otwarty na dłużej, dzięki czemu wnętrze się przewietrzy. Bez tego wiecznie coś będzie nie tak. Jest to pierwszy krok kierunku nadrzędnego celu jakim jest właśnie utrzymanie ładu w szafie już na zawsze. Jeśli mamy to już za sobą kolejna rzeczą będzie systematyczne porządkowanie nawet najdrobniejszych niedociągnięć. Ważne, aby przy każdorazowym wkładaniu rzeczy do szafy robić to starannie i odkładać je na swoje miejsce. Nie szukajmy usprawiedliwień w pośpiechu czy wiecznym braku czasu. Tak naprawdę proste czynności takie jak złożenie koszulki, czy powieszeniu czegoś na wieszak zajmują kilka sekund więcej, niż mielibyśmy niechlujnie rzucić dana odzież. To pozwoli na utrzymanie ciągłego ładu w szafie, a ewentualne niedociągnięcia będą na tyle błahe, że w mig je skorygujemy.

Systematyczność to jednak nie wszystko.

Może się okazać, że dbanie o porządek na bieżąco będzie niewystarczające. Wszystko za sprawą kiepskiej organizacji szafy wynikającej z niedostatecznej ilości przegród, szuflad czy koszyków cargo. Przed zakupem szafy bądź jej zaprojektowaniem dobrze przemyślmy temat pod kątem posiadanych rzeczy i chęci pomieszczenia ich wszystkich w naszej szafie. Można, ewentualnie zostawić po jednej przegrodzie, czy pojemniku cargo luzem, ponieważ jak to w życiu bywa rzeczy pewnie będzie nam przybywało, a nie odwrotnie. Nie nabywajmy zatem szafy, która na dany moment będzie po prostu na styk! Po prostu myślmy tym momencie bardziej perspektywicznie.

Ciągła selekcja.

Ileż to razy mówiliśmy sobie, że to koniec gromadzenia odzieży, czy innych rzeczy. Że na dniach bierzemy się za to wszystko i bez najmniejszych skrupułów połowę z nich wyrzucimy do kosza. Kiedy jednak przychodzi ta chwila i bierzemy każdą rzecz z osobna do ręki wszystkie nam się znowu zaczynają podobać i ostatecznie dochodzimy do wniosku, że może jednak kiedyś jeszcze przyjdzie czas na jej ponowne założenie. W tym miejscu należy jednak wykazać się zimna krwią i bez żadnych sentymentów usunąć z szafy wszystko to, co od lat w niej zalega i nie jest przez nas użytkowane. Inaczej problem gromadzenia, a poprzez to nadmiaru rzeczy będzie odwieczny, co koniec końców będzie się przekładać na panujący w szafie chaos i bałagan.

Segregacja naszej odzieży.

Innym sprawdzonym sposobem jest układanie ubrań, których używamy najczęściej na przodzie w ten sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp. Wszystkie rzeczy, które ubieramy na określone okoliczności, czy święta niech zejdą na drugi plan. Jeżeli nasza szafa jest niewielka, podzielmy półkę na pół, tak aby dokonać podziału wspomnianych ubrań. Nie trzymajmy ich wszystkich wymieszanych razem, albowiem szukanie, przewracanie wszystkiego po kolei, aby ostatecznie znaleźć tą, która nas interesuje będzie wprowadzać dezorganizację.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium