Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Ściana inna niż wszystkie
Ściana inna niż wszystkie

Jednym ze sposobów zmiany wyglądu ściany jest obłożenie jej drewnem. Sposoby okładania ściany drewnem jest kilka sposobów. Możemy ścianę, która jest nijaka, bądź często ulega wybrudzeniu obłożyć takimi samymi deskami jakie mamy na podłodze. Połączenie takie jest dość praktyczne, z tego względu, że nie mamy zbyt dużej ilości odpadów, a dla osób dbających o ekologię jest to istotny aspekt. Trzeba jednak pamiętać, że trzeba estetycznie przyciąć rogi drewna żeby nie szpeciły naszej ściany. Na takiej drewnianej ścianie dobrze będę prezentowały się wianki, zrobione ze zdobyczy jesiennych, jak szyszki, jarzębina czy jesienne liście. Jeżeli natomiast chcemy zbudować ściankę działową między pomieszczeniami albo odgrodzić jedną część pomieszczenia bez używania cementu to drugi sposób jest właśnie taki.  

Drugim sposobem na użycie drewna na ścianie jest kładzenie grubych listewek oraz pozostawianie takich samych odstępów między nimi. Ten sposób układania drewna nie dość, że wygląda zjawiskowo, to nadaje prywatności oraz charakteru naszemu wnętrzu.  

Jeżeli drewno wydaje nam się zbyt drogim materiałem, warto pomyśleć o masie wieloefektowej. Wybierając takie masy wieloefektowe, które kształtuje się za pomocą szpachli bądź wałka strukturalnego. Przez to, że jest to materiał bardzo plastyczny, pozwala to w dowolny sposób kształtować powierzchnię. 

Kolejna propozycja na zmianę wyglądu naszych ścian, jest położenie marmuru na ścianie. Marmur zyska ostatnimi czasy na dużej popularności, dlatego możemy taką ścianę zrobić w jadalni, kuchni oraz w sypialni. Ze względu na duże formaty marmuru, prezentuje się on stylowo oraz ponadczasowo.  

Szał ostatnich lat – czyli płyta betonowa wielkoformatowa z miejscami celowo zaznaczonymi, które łączą się ze ścianą. Jako, że takie płyty betonowej w głównej mierze wykonane są z gipsu cieszą się dużą popularnością wśród ekologów.  

Warto też pomyśleć o kamieniu dekoracyjnym, nie mylić z cegłami, które możemy spotkać w niektórych wnętrzach. Obecnie dużą popularność zyskują nieregularne kamienie dekoracyjne, które nadają naszemu wnętrzu tajemniczości. Takie połączenie naturalnego kamienia jest nieodłącznym elementem w aranżacji rustykalnego wnętrza.  

Jeżeli myślimy o kamieniu naturalnym, można wziąć pod uwagę kamień Vicenza, który pochodzi z Włoch. Kamień ten spotykany jest w kilku fakturach, możemy wybrać jego naturalną fakturę, wersji gładkiej lub polerowanej. W wersji naturalnej bardzo okazale wygląda na ścianie, jednak dla osób kochających prostotę można wybrać w wersji gładkiej. Nie ważne, którą fakturę kamienia Vicenza wybierzemy możemy mieć pewność, że całość stworzy efekt zdrowej atmosfery w domu. 

Siódmy sposobem na zmianę wystroju naszej ponurej ściany jest zmiana oświetlenia. Na podłodze ustawiamy wysokie, zielone rośliny, może to być również cytryna, która kocha odpowiednie oświetlenie. Na ścianie możemy powiesić duży wernisaż z mchem i ustawiając światło pod odpowiednim kątem uzyskujemy ciekawy kącik w domu, do którego chętnie będą zaglądać domownicy.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium