Salon i miejsce pracy w jednym. Jak połączyć te dwie przestrzenie?
Salon i miejsce pracy w jednym. Jak połączyć te dwie przestrzenie?

Jeżeli decydujemy się na połączenie salonu i miejsca pracy w jednym należy przemyśleć decyzje przy zakupie mebli i odpowiednim rozmieszczeniu ich. Ważne jest, odpowiednie umieszczenie miejsca do pracy, tak by wkomponować go w przestrzeń salonu. Zależy to wszystko od kształtu naszego pomieszczenia i jego wymiarów. Ale wiadomo, że najważniejsze jest wydzielenie miejsca do pracy i wypoczynku. Wszystko da się pogodzić. Jednym z przykładów jest umieszczenie biurka w rogu pomieszczenia, niedaleko okna. Tym rozwiązaniem, pozwolimy pozostałym uczestnikom z rodziny na korzystanie z sofy i oglądania telewizora. Warto postarać się o półki lub regały na książki i dokumenty. Dobrze by było, żeby to wszystko ze sobą współgrało pod względem kolorystycznym, jak i stylowym. W takiej sytuacji, wybrane przez nas meble biurowe, nie mogą odbiegać od stylu, w jakim wykonana jest ława, fotele lub sofa.

Ważne, aby biuro w salonie nie rzucało się w oczy i nie zdominowało salonu. Warto wybrać otwarte regały, które doskonale łączą się z pozostałymi meblami w salonie, a zarazem wypełnione książkami czy dekoracyjnymi dodatkami stworzą doskonałą ściankę. Jeżeli mamy jeszcze mniej miejsca w pomieszczeniu, to możemy pomyśleć o wykorzystaniu stołu jako miejsca do codziennej pracy, zamiast biurka jako dodatkowego mebla. Takie rozwiązanie pozwoli nam na stworzenie większej przestrzeni w salonie i stanie się ona bardziej funkcjonalna. Nie możemy zapomnieć o tym, że biuro w salonie musi nam zapewnić jakość pracy, wygodę i komfort. Jednak pogodzenie bliskiego sąsiedztwa mebli biurowych z elementami wyposażenia pokoju dziennego to niełatwe zadanie dla niektórych osób. Często bywa, że w salonie przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną albo po prostu chcemy odpocząć na kanapie. Kolejnym przykładem na wyznaczeniu strefy wypoczynku od strefy pracy jest postawienie mebli wypoczynkowych na dywanie i wtedy jasno zaznaczymy część wypoczynkową w salonie. 

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie biura w swoim mieszkaniu, zachowując wszystkie funkcje pokoju dziennego. Najczęściej wybierany przez ludzi jest zestaw sofa, stolik kawowy i dwa fotele. Zapewne w takim układzie zarówno domownicy, jak i goście, będą mogli swobodnie rozmawiać i wypoczywać. Jeśli dysponujemy większym pokojem, to warto pokusić się również na fotel uszak lub szezlong, który pozwoli na wyciągnięcie nóg i poczytanie ulubionej książki. Niezbędna będzie także do tego zestawu lampa podłogowa, a może fotele podwieszane lub modułowe sofy, łatwe w przemieszczaniu i spełnianiu różnych funkcji. Dobrym jednak rozwiązaniem jest wygospodarowanie kącika do pracy w salonie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium