Remont mieszkania od a do z - jak go zaplanować?
Remont mieszkania od a do z - jak go zaplanować?

Planowanie remontu to podstawa

Przed powzięciem jakichkolwiek działań najpierw należy ustalić, co dokładnie chcemy zrobić, a najlepiej taką naszą wizję rozpiszmy na kartce papieru, następnie ustalmy budżet, jakim dysponujemy. Remont to skomplikowana, wieloetapowa czynność. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to warto skonsultować nasze pomysły z architektem wnętrz. Osoba, która zajmuje się takimi sprawami na co dzień, z łatwością powie nam, czy nasza wizja jest do zrealizowania. Projektant również może podpowiedzieć ciekawe rozwiązania, o których nawet nie pomyśleliśmy. 

Podziel zadania na etapy

Musimy się zastanowić nad etapowością naszego remontu. Jeżeli remontujemy wiekowe mieszkanie i planujemy np. kłaść tapetę, warto skonsultować z elektrykiem stan naszych kabli, żeby nie okazało się, że położymy tapetę a nasza elektryka, już po kilku tygodniach odmówi nam posłuszeństwa. Warto przemyśleć, czy wszystkie gniazdka są w odpowiednim miejscu oraz na wygodnej dla nas wysokości. Nie ma nic bardziej frustrującego niż po remoncie wystające i ciągnące się po całym pomieszczeniu kable. To samo dotyczy hydrauliki to, że czegoś nie widać nie oznacza, że nie może się zepsuć. Warto przejrzeć każdy kąt, za meblami, w szafach wnękowych, czy nigdzie nie wyszedł grzyb. 

Warto również sprawdzić, czy pod naszymi panelami bądź drewnianą podłogą nie leży spróchniała stara podłoga. Warto wtedy pomyśleć o wylewce. Jeżeli mamy wiekową, drewnianą podłogę, zamiast jej demontażu warto pomyśleć o cyklinowaniu, jednak na takie czynności musimy zagospodarować sobie więcej czasu, ponieważ lakier do podłogi nie dość, że długo wysycha, to wydaje nieprzyjemny zapach.

W pierwszej kolejności przeprowadzamy prace konstrukcyjne, decydujemy czy burzymy ścianki działowe, bądź je przesuwamy. Jeżeli nie korzystamy z pomocy architekta, możemy skorzystać z wielu narzędzi dostępnych w Internecie, które są w stanie przedstawić nam wizualizację, jak nasze mieszkanie będzie wyglądało po wyburzeniu bądź przesunięciu ścian.  W sieci dostępne są programy płatne, jak i bezpłatne do projektowania wnętrz, które pomogą w wizualizacji łazienek, kuchni, czy salonów. Bywają również takie programy wspomagające na płycie cv. 

Zaplanuj rozstawienie mebli po remoncie

Zakup nowych mebli to najprzyjemniejszy etap zakończenia prac. W naszym sklepie Scandicsofa staramy się ułatwić wybór, aby zakupy były jak najprostsze. Przeglądając naszą ofertę, mogą Państwo sprawdzić, jak wybrana sofa lub inny mebel będzie prezentował się w salonie. To wszystko jest możliwe, dzięki naszej specjalnej funkcji, której uruchomienie jest dziecinnie proste, wystarczy ze smartfona wejść na dany produkt i wybrać opcję "Zobacz u Siebie" i dalej postępować według wskazówek. Co więcej, oferujemy również darmowe próbniki materiałów, dzięki którym można zobaczyć kolory "na żywo" oraz sprawdzić strukturę tkaniny, jej delikatność w dotyku i dopasować swój nowy mebel kolorystycznie do ogólnego wystroju mieszania lub domu. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupy w Scandicsofa były proste i przyjemne, a produkowane przez nas meble upiększały wnętrza przez wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium