Pufa jako modny dodatek do salonu

Pufa jako modny dodatek do salonu

Pufy kojarzą nam się z lekkością, nie obciążają swoim wyglądem pomieszczania, a tym bardziej tego pomieszczenia nie zagracają. Dlatego idealnie sprawdzą się w małych salonach. Dodatkowo pufy nie posiadają twardych elementów. Pufa jest meblem łatwym do utrzymania w czystości, z którego łatwo zetrzeć każde zabrudzenie oraz kurz. Lekkość pufy powoduje, iż żaden z domowników nie będzie miał problemu, żeby ją przestawić z jednego kąta do drugiego, czy zmienić pomieszczenie dla tego mebla.

Sposoby na aranżację i wykorzystanie pufy


Puf możemy wykorzystać jako przedłużenie narożnika bądź podnóżek do tegoż narożnika. Dużą puf możemy traktować jako przedłużenie kanapy i stworzyć z nią spójną całość, tak by wizualnie wydawało się, że posiadamy jeden wielką sofę. Możemy traktować ją jako dodatkowe miejsce do siedzenia, w przypadku dużej ilości gości. Na co dzień puf możemy schować np. pod stolik kawowy bądź postawić w kącie salonu. Jeżeli postawimy na designerską puf, który skupi całą uwagę na sobie. Możemy wybrać wzorzysty wzór lub przeciwnie, postawić na jeden a jaskrawy kolor. Jeżeli nasz salon jest mały, w którym nie ma miejsca na stolik kawowy i jednocześnie dodatkowego miejsca na fotel, możemy postawić na puf. Pufa taka może spełniać obie te funkcje. Jeżeli będziemy potrzebowali stolik kawowy, to będzie nam służyła jako niewielka ława. Niska, duża pufa nada się jako stolik kawowy, zaoszczędzając nam tym samym miejsce w salonie. Jednak, gdy będziemy potrzebowali miejsca, dla gości będzie pełniła swój pierwotną funkcję. 

Popularne są, również pufy jako siedziska dla dzieci.  Takie pufy są lekkie, dopasowują się do sylwetki dziecka. Idealnie sprawdzają się jako pufa z oparcie oraz leżanka. Dzieci chętnie na takiej pufie oglądają tv oraz czytają książki. 


Urządzając mieszkanie, warto na początku pomyśleć, w jakim celu zamierzamy wykorzystywać puf, czy ma być subtelnym akcentem, czy też ma dominować aranżację. Wybór leży po naszej stronie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium