Pralka w kuchni, jak ją dobrze zamaskować?

Pralka w kuchni, jak ją dobrze zamaskować?

wielu domach można spotkać pralki wolnostojące w kuchni, jednak taki widok nie jest zbyt estetyczny. Jeżeli mamy wykonane meble pod wymiar nie mam z tym problemu, ponieważ firmie wykonującej meble pokazuje się, w którym miejscu będzie stała pralka i zostanie to tak zrobione, że nikt poza domownikami nie będzie wiedział, że za daną szafką stoi właśnie pralka.  
Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli zdecydujemy się na zabudowę pralki, to powinniśmy sprawdzić, czy swobodnie otwiera się, podobnie jak osłaniający ją front szafki. Powinien być również zapewniony swobodny dostęp do urządzenia na wypadek jakiejkolwiek awarii albo konieczności wymiany sprzętu. Jest to bardzo ważna kwestia, którą koniecznie trzeba brać pod uwagę. Zwrócić należy również uwagę na to, żeby taka pralka miała ładowanie z boku a nie od góry. 

Jeżeli nie chcemy ukrywać pralki, a jesteśmy przed wyborem nowej pralki, warto pomyśleć o takiej pralce, która ma ciekawy design. Taka pralka w kuchni stanie się ozdobą i dopełnieniem kuchennej aranżacji, podobnie jak inne urządzenia AGD pod warunkiem, że jej styl i design, będą nie tylko wyjątkowo dekoracyjne, lecz także dopasowane do reszty sprzętu i stylu całej kuchni.  

Jeżeli zdecydujemy się na pralkę wolnostojąca nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to była pralka otwierana od góry. Jednak jak już było wspomniane wcześniej nie da się jej umieścić pod blatem roboczym, co nieco może zburzyć koncepcję całej kuchennej zabudowy. Ponadto o ile pralka do zabudowy jest przystosowana do jej umiejscowienia w ciągu szafek, o tyle pralka wolnostojąca w trakcie swej pracy, zwłaszcza wirowania, może powodować wstrząsy, a nawet delikatne przemieszczanie się urządzenia, co może grozić uszkodzeniami sąsiednich sprzętów albo szafek. Dlatego tak ważne jest, aby zachować odpowiednie odstępy od pralki. Jest to około 2 – 3 centymetry po bokach i 5 – 10 centymetry od ściany. Poza tym przy planowaniu kuchennej zabudowy dobrze jest też wziąć pod uwagę lokalizację ujęcia wody i odpływu kanalizacyjnego oraz gniazdka elektrycznego. Otóż pralka koniecznie, musi być ulokowana w pobliżu tych trzech przyłączy, inaczej nie będzie mogła poprawnie pracować. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium