Praktyczne sposoby przechowywania rzeczy w salonie.

Praktyczne sposoby przechowywania rzeczy w salonie

Kredensy i witryny nieodłącznymi elementami do przechowywania rzeczy w salonie

Wskazane meble z pewnością należą do klasycznych rozwiązań, które znaleźć można w wielu domach. Choć jeszcze niedawno częściej ustawiano je w kuchni, teraz przechodzą do jadalnianej części salonu. Dzieje się tak zapewne, ponieważ stanowią one eleganckie połączenie miejsca do przechowywania z możliwością wyeksponowania ekskluzywnej porcelany. Meble te są częstokroć połączeniem otwartych (ewentualnie przeszklonych) półek z częścią zamkniętą, którą stanowią szuflady.

Przechowywanie rzeczy w salonie umożliwią pojemne komody

Meble te mogą występować pojedynczo, ale dobrym rozwiązanie jest ich połączenie. Kiedy masz do przechowania znaczną ilość nagromadzonych przedmiotów, warto sięgnąć po więcej. Komody są zespoleniem dwóch najważniejszych cech, mianowicie stylu i ponadczasowości. Obrusy, jadalniane podkładki, narzuty na sofę i szereg innych bibelotów z pewnością będą się dobrze czuły w pojemnych szufladach. I nic nie będzie widoczne dla gości.

Wyeksponuj swoją bibliotekę w salonie na regałach do przechowywania

Tego rodzaju meble również występują w wersjach całkowicie otwartych, jak i przeszklonych. Wyeksponowane książki zawsze nadawały ciepłego charakteru wnętrzu, w którym się znajdują. Jednakże regały mogą być wykorzystane także do przechowywania płyt CD lub DVD. Ponadto chyba nikt nie podważy tezy, że regały podnoszą estetykę każdego salonu.

Nie ma salonu bez szafki RTV

Nadrzędną zasadą jest, aby szafka RTV nie odstawała stylowo od pozostałych mebli. Ten element wystroju wnętrza z przeznaczenia służy do postawienia na nim wszelkiego rodzaju elektronicznego sprzętu. Można też na nim wyeksponować swoją kolekcję płyt, ale też i książek. Szczególnie wtedy, gdy nie masz ich aż tak dużo i nie potrzebujesz do tego osobnego regału. Ponadto szafka daje możliwość uporządkowania nadmiaru poplątanych kabli antenowych i zasilających.

Przechowywanie rzeczy w salonie ułatwią wszelkiego rodzaju kufry czy schowki

W salonie, aby uniknąć poczucia przytłoczenia, wskazany jest minimalizm. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wtrącenie niewielkich rozmiarów kufra bądź schowka, nic się nie stanie, a wręcz przeciwnie. W ten sposób uatrakcyjnisz wnętrze. Są to o tyle ważne meble, że możesz umieścić w nich dosłownie wszystko.

Na koniec nie możemy nie wspomnieć, że wszelkie meble do przechowywania będą idealnym uzupełnieniem najważniejszego sprzętu – wygodnej sofy. To tutaj bowiem spotyka się cała rodzina, by odpocząć i porozmawiać. Dlatego aranżację zacznij właśnie od tego.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium