Powiew dalekiego wschodu w naszej sypialni

Powiew dalekiego wschodu w twojej sypialni

Twoja sypialnia na styl japoński

To, co różni Azjatów, a szczególnie Japończyków od europejskich nacji to fakt, że ci pierwsi czują się składową świata przyrody. Stąd tak duże w aranżacjach wnętrz przywiązanie do natury. To ona odgrywa w nich nadrzędną rolę. Nie ma tu miejsca na sztuczność i kicz. Dominantą są klimaty naturalne, tworzone przez produkty z bambusa, drewniane elementy, a także te wykonane z tzw. ryżowego papieru. W przypadku mebli reguła jest taka, że ich charakterystyczną cechą jest niewielka wysokość oraz w zasadzie brak jakichkolwiek ozdobników. Do tego przeważają kształty geometryczne. Aranżując sypialnię na wzór japoński, należy przede wszystkim zastosować łóżko wykonane z drewna, pozbawione urozmaiceń, wręcz uderzające swoją prostotą. Szafki nocne muszą być równie niskie, a szafa na ubrania jak najbardziej klasyczna.

Jakie kolory preferują Japończycy?

W kraju kwitnącej wiśni zastosowanie znajdują najczęściej jasne barwy, neutralne kolory, stonowane odcienie występujące w naturze. Wachlarz kolorów będzie zawierał wszelkiego rodzaju beże, stłumione zielenie, z rozwagą dobrane brązy. Oczywiście wszystko to powinno sprawnie zostać przeplecione bielą bądź ewentualnie odcieniem kości słoniowej. Wnętrze w stylu japońskim ma być przede wszystkim stonowane i przytulne.

Z czego powinny być wykonane elementy aranżacyjne?

Oprócz akcentów drewnianych skoncentruj się na użyciu naturalnych materiałów. Tkaniny winny być wykonane z lnu, bawełny czy juty. Dalekowschodniego klimatu dodadzą również ręcznie tkane dywaniki i chodniczki. Wszystko powinno być niewielkich rozmiarów, aby uniknąć przytłoczenia wnętrza. Mile widziane są np. frędzelki czy sprawiające niedokładnie wykonanych wykończenia. Wskazane są także niewielkie przetarcia. 

Dodatki w stylu japońskim także są minimalistyczne

Pamiętajmy, że wnętrze wykonane w stylu japońskim jest niejako zaprzeczeniem wnętrza zrobionego na wzór kultury zachodu. Tu nie ma miejsca na pokazanie bogactwa, zamożności często będącej przejawem snobizmu. Po pierwsze minimalizm! Ma być autentycznie, w żadnym wypadku pod linijkę. Japońskie wnętrza kochają wszystko, co proste, mające duszę. Dostępne są na rynku nieskomplikowane grafiki, wachlarze do zawieszenia na ścianach czy wykonane na wzór japoński żyrandole, kinkiety czy też lampki nocne. Styl japoński będzie więc odpowiedni dla osób szukających wyciszenia po męczącym dniu. Chcących poczuć ulgę i ukojenie dla ciała i duszy. Z pewnością, z uwagi na minimalizm, urządzenie sypialni na styl kraju kwitnącej wiśni nie będzie zbyt kosztowne. Dlatego możesz postawić na trwałe i stylowe meble, które będą jednocześnie użytecznym sprzętem i elegancką dekoracją.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium