Pościele wszystkie dobre, ale bawełniane najlepsze!

Pościele wszystkie dobre, ale bawełniane najlepsze!

Plusy pościeli wykonanej z bawełny

Z racji tego, że rynek jest dziś bardzo mocno nasycony przeróżnymi odmianami tkanin z jakich wykonana jest pościel ostateczny wybór, która konkretnie ze sklepowej póki pojedzie z nami do domu wcale do najprostszych nie należy. Satyna, bawełna, a może flanela? Dołączając do tego kolorystykę, z pewnością można dostać zawrotów głowy. Nie ma co kryć, że w naszych łóżkach ma na być po prostu miło, komfortowo i przyjemnie. No może poza tym jeszcze wzór czy kolor pościeli winien cieszyć nasze oko.

Odradzamy, bez podawania szczegółów wierząc, że argumenty są oczywiste zakup pościeli wykonanej z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tutaj poza tym, że podchwytliwie kuszą barwami i wzorami plusy się kończą. Lista minusów może okazać się natomiast nieskończona. Szybko się zużywają, sprzyjają alergią, nie przepuszczają powietrza to tylko wierzchołek piramidy.

Jeżeli jesteśmy na etapie poszukiwań pościeli zdrowej, dobrze „oddychającej” to bez wątpienia powinniśmy zdecydować się na tą wykonaną z bawełny. Jakościowo są one najtrwalsze z oferowanych na rynku. Nie wstępują się w praniu bez względu na to jaką metodą ją pierzemy (ręcznie bądź w automacie). Jest ona bardzo prosta w kwestii utrzymania w dobrej kondycji, mimo wielokrotnego prania nie ma potrzeby stosowania zmiękczających płynów czy krochmalenia. Prana w wysokich temperaturach zachowuje swoje barwy.

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za pościelą wyprodukowana z bawełny są jej wysokie właściwości cieplne, przy jednoczesnym dużym poziomie odprowadzania i pochłaniania wilgoci. Stąd bierze się efekt, że skóra się nie poci, mimo iż mamy poczucie wysokiego ciepła będąc przykrytym tymże materiałem. Dzięki temu świetnie sprawdza zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Ponadto, dla wielu pewnie zbawienną cechą, jest jej obojętność i brak wywoływania stanów alergicznych. Dlatego też kolejka po taką pościel powinna być zdominowana przez rodziców swoich pociech. Dla tych leniwych dodamy, że nie ulega ona zagniataniu i nie odkształca się. To argument dla tych, którzy nie przepadają za prasowaniem.

W zakresie kolorystyki i dopasowania do aranżacji naszej sypialni uspokajamy, ponieważ zarówno barwy i wzory pościeli bawełnianej nie ustępują tym syntetycznym. Barwienie odbywa się w sposób naturalny bez zastosowania chemicznych barwników i farb. Jeżeli jesteśmy zwolennikami stylu ten rodzaj pościli jest zwyczajnie dla nas, ponieważ w 100% wpisuje się ten trend. Zaznaczyć należy, że decydując się na mieszankę bawełny z poliestrem drastycznie obniżamy jakość produktu, a większość przytoczonych zalet nie będzie mieć miejsca. Dlatego tak ważne, aby zwrócić uwagę co jest napisane na etykiecie, ponieważ nieuczciwi sprzedawcy mocno eksponują, że pościel jest wykonana z bawełny bez wskazania, iż jest ona z domieszką poliestru. Ceny pościeli bawełnianych zaczynają się od około 70 złotych wzwyż. Cena jest oczywiście uzależniona od wielkości poszwy jaka chcemy zakupić.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium