Pomysł na oświetlenie tarasu

Pomysł na oświetlenie tarasu

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że chociaż taras niekiedy, traktujemy jak dodatkowy pokój w domu i umieszczamy na nim wygodną kanapę albo, kiedy sprzyja temu aura, przenosimy na niego jadalny stół, to jednak jest to miejsce, na które oddziałują różne warunki atmosferyczne. Z tego też względu, kiedy zdecydujemy się na zakup lamp na taras, to warto skorzystać z oferty lamp ogrodowych, które są specjalnie przystosowane do instalacji ich na zewnątrz. Jest tak dlatego, że posiadają one odpowiednią klasę szczelności i wykonane są z wysokiej jakości materiałów. To stanowi o ich trwałości i odporności na zmienne warunki pogodowe. Dzięki temu rozwiązaniu lampami na taras będziemy mogli cieszyć się przez długie lata i z łatwością z ich pomocą, stworzymy odpowiednią atmosferę. Miejmy również na uwadze też to, że żeby osiągnąć taki efekt, to lepiej zdecydujmy się na kilka różnych źródeł światła o mniejszym natężeniu, niż na jedno centralne o dłuższej intensywności.

I tak na początek, napiszę jak wybrać właściwą lampę wiszącą na taras? Pamiętajmy o tym, iż klimatyczne oświetlenie na tarasie to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, lecz właśnie takie, które pozwoli wprowadzić nam w tym miejscu nastrój sprzyjający wypoczynkowi i chwilom relaksu. Taki styl lamp, który chcemy umieścić na tarasie, musi przede wszystkim zgadzać się z jego ogólnym wystrojem. Dzięki temu osiągniemy spójną aranżację, w której będziemy czuć się po prostu dobrze. Dlatego w przypadku, kiedy nasz taras jest zadaszony, świetnie sprawdzą się na nim lampy wiszące. Możemy je swobodnie umieścić nad stołem ogrodowym. Natomiast w zależności od jego rozmiarów, jak i rodzaju lampy, możemy także zdecydować się na instalację jednej oprawy lub kilku. Otóż taka lampa powieszona w pojedynkę, idealnie sprawdzi się nad mniejszym stołem, ale spokojnie równie dobrze możemy stworzyć zestaw z kilku sztuk, w zależności od rozmiaru stołu i naszych potrzeb.

Fajnym pomysłem do oświetlenia tarasu jest też wykorzystanie kinkietów. Takie lampy ogrodowe, ścienne, sprawdzą się niezależnie od tego, czy nasz taras jest zadaszony, czy też nie. Najważniejsze jest jednak ich odpowiednie rozmieszczenie. Otóż bez wątpienia lampy na elewację, będą działać na nas wyjątkowo odprężająco, ponieważ dają one z reguły delikatne światło, które nie rozprasza nas swoją intensywnością. Ponadto jednocześnie z ich pomocą jesteśmy w stanie efektownie, podkreślić elewację domu. Następną zaletą kinkietów ogrodowych jest to, że dość skutecznie ułatwiają nam poruszanie się po przydomowej przestrzeni. Poza tym obecnie szeroka oferta kinkietów zewnętrznych pozwala nam wybrać spośród lamp o różnych stylach i formach. Niezależnie od tego, czy szukamy nowoczesnych, ogrodowych lamp ściennych, czy też znacznie bardziej odpowiadają nam kinkiety w formie latarenek lub reflektorków. Jeśli zaś chodzi o lampy stojące, to one również doskonale, sprawdzą się na tarasie. Mam tutaj oczywiście na myśli niewysokie zewnętrzne lampy stojące. Przecież nic tak w ogrodzie, jak i na tarasie nie tworzy nastrojowego klimatu, jak niewielkie latarenki. To właśnie z ich pomocą jesteśmy w stanie, wyznaczyć poszczególne strefy w całym ogrodzie, w tym też zaznaczyć obszar tarasu.

Poza tym lampy stojące stanowią także świetny sposób na podświetlenie roślinności. Dzięki temu pozwolą nam na wyeksponowanie naszych zielonych okazów, jednocześnie same pięknie się prezentując. Do tej roli równie dobrze, sprawdzą się też funkcjonalne reflektory, które dzięki możliwości skierowania światła w różne strony, dają nam maksymalną elastyczność. Dlatego korzystając z takich reflektorów, możemy oświetlić roślinność, jak i domową elewację, czy też schody, jeśli to właśnie one prowadzą na nasz taras. Bez wątpienia ich przemyślane rozmieszczenie, pozwoli nam natomiast na oświetlenie różnych stref tarasu, w zależności od tego, którą z nich wykorzystujemy w danym momencie. Absolutnie, nie zapominajmy, że klimatyczne oświetlenie to też oświetlenie o odpowiedniej barwie. Przecież wiadomo jest, że jeśli chcemy stworzyć atmosferę przytulności, to wybierzemy światło o ciepłej barwie. Jest tak, gdyż to właśnie ono pozwoli nam wprowadzić na nasz taras atmosferę relaksu.

W sytuacji, kiedy zależy nam na tym, aby nasz taras, sprawiał wrażenie nowoczesnego, pomogą nam w tym żarówki, które emitują światło o chłodnym odcieniu. Dlatego mając to na uwadze to w tym zakresie, powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami, mając na względzie również efekt, który chcemy uzyskać. Takim dobrym pomysłem jest też instalacja kilku źródeł światła o różnej barwie, co pozwoli nam na bieżąco dobrać właściwe oświetlenie do sytuacji i nastroju.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium