Pomysł na oryginalną kuchnię w granacie

Kuchnia połączona z salonem.

Kolor granatowy najlepiej sprawdzi się we wnętrzach przestronnych. Można się na niego zdecydować w kuchni zamkniętej, o ile ma ona pokaźną kubaturę oraz w kuchniach mniejszych, ale otwartych na salon. Chodzi o to, że granat jest kolorem dość ciemnym dlatego zbyt duża jego ilość, zwyczajnie może przytłoczyć wnętrze. Proponujemy, aby tzw. bazę stanowiły fronty zabudowy kuchennej wykonane w tymże kolorze. Dobór uzupełniających dodatków będzie wówczas zdecydowanie łatwiejszy. Jeśli mamy obawę co do słuszności kierunku, jaki obraliśmy, decydując się na granat w kuchni, to innym sposobem, bardziej bezpiecznym wydaje się pomalowanie jednej ze ścian. Jeżeli efekt końcowy nie przypadnie nam do gustu, wówczas mniejszymi nakładami finansowymi będziemy mogli zastosować po prostu inną barwę. Jeżeli natomiast uznamy, że jedna ściana w kolorze granatowym to zbyt mało możemy się pokusić o dodanie wyspy kuchennej zawierającej również tę barwę.

Drewniane elementy plus granatowy kolor.

Pewne jest to, że w przypadku kolory granatowego, z uwagi na jego estetyczne właściwości należy postępować ostrożnie. Jeśli już idziemy w kierunku koloru granatowego, musimy dla niego stworzyć przeciwwagę, używając innych kolorów. Świetnym rozwiązaniem jest wplecenie w całość aranżacyjną drewnianych elementów. Całość zyska na szlachetności i dostojności. Do koloru granatowego polecamy odmiany drewna o odcieniu raczej ciemnym niż jasnym. Dobierając kolor granatowy z drewnianymi elementami, możemy pomyśleć o np. drewnianej wyspie z granatowymi krzesłami. Można również granatową zabudowę kuchenną wyposażyć w drewniany blat. Świetnie
w takiej kuchni sprawdzi się również drewniana podłoga.

Zatem biel z granatem.

Dobrym połączeniem jest również mix kolorów granatowego i białego. Poza białymi ścianami poprośmy projektanta o przygotowanie rozwiązania, gdzie zabudowa kuchenna jest granatowa, a sam blat utrzymany w kolorze białym. Dzięki temu uzyskamy efekt rozjaśniający wnętrze. O gustach się nie dyskutuje, ale w naszej ocenie połączenie to wygląda nieziemsko.

Chodź, pomaluj mi… kuchnie.

W dużych pomieszczeniach kuchennych śmiało możemy decydować się na pomalowanie ścian w kolorze granatowym. Szukajmy wówczas kontrastu w bielach i beżach w innych elementach wyposażenia wnętrza. Pamiętajmy jednak, ze im mniejsze pomieszczenie, tym mniej koloru granatowego. Zbyt duża jego ilość sprawi, że środek będzie mroczny i przytłaczający. W takiej sytuacji pomalujmy tylko jedna ze ścian, ustawiając przy niej białe meble, a na nich granatowe drobiazgi. Ogólnie rzecz biorąc, do granatowej ściany będą pasować takie kolory jak biel, szarość, écru, pastelowe róże czy łagodny beż. Szukajmy również urozmaicenia w takich dodatkach jak wazony, zasłony czy poduszki na krzesła jadalniane.

Reasumując powyższe, należy stwierdzić, że nie należy się bać koloru granatowego. Zaplanujmy wszystko dokładnie. Zgrajmy barwy, dobierzmy odpowiednio dodatki, idźmy po poradę do projektanta i ruszajmy do dzieła, bo naprawdę warto!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium