Pomysł na kreatywny parapet

Pomysł na kreatywny parapet

To, że parapet jest wspaniałym miejscem na książki czy magazyny prasowe wiadomo nie od dziś. Do tego mamy dowolność ich ułożenia, pionowo bądź poziomo, a to już zależy tylko od nas. Zamiast głowić się nad miejscem na domową biblioteczkę świetnie rozwiąże nam sprawę właśnie parapet. Jest on również miejscem gdzie niektórzy z nas decydują się na usytuowanie toaletki. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ miejsce przy oknie jest najlepiej zaopatrzonym w światło dzienne. 

Dzisiejsze rozwiązania proponowane przez projektantów w kwestii rozmiaru okien są przeróżne. Bardzo często mamy dziś do czynienia z oknami osadzonymi niżej, aniżeli standardowy metr od podłogi. Takie położenie okna otwiera przed nami fajne możliwości aranżacyjne. Jedną z nich jest wykorzystanie parapetu jako siedzisko. Rozwiązania takowe nierzadko widzieliśmy w produkcjach filmowych rodem z ameryki. Miękkie poduszki, filiżanka małej czarnej, dobra książka i mamy gotową strefę relaksu. Jest to również pierwszorzędna alternatywa dla mieszkań bez balkonu. 

Parapety w naszych domach można zaaranżować tak, aby tworzyły składową pewnej całości, w tym przypadku okna, parapetu i obudowy grzejnika. W odpowiednim kolorze rama okna, do tego parapet oraz w ten sam deseń zabudowany grzejnik będą stanowiły cudowna harmonijną całość. Z pewnością przyczyni się to do uświetnienia wnętrza naszego lokalu. Tym bardziej, że osłony na grzejniki znowu wracają do łask. Niegdyś krążył przesąd, że obudowa grzejnika hamuje swobodne rozprzestrzenianie się ciepłego powietrza. Dziś nie bójmy się tego, ponieważ mamy na rynku specjalne materiały, które wchłaniają dosłownie minimalny procent ciepła! Aktualnie dobrze wykonana, obudowa grzejnika z odpowiednio zaaranżowanym parapetem uchodzą za przejaw luksusu. 

Doskonałą opcją jeśli chodzi o zagospodarowanie parapetów są bibeloty. Zaczynając od różnego rodzaju świec i lampek, poprzez różne figurki, po zestawy kawowe. Blask jaki będą dawać wspomniane świece czy lampki przyczynią się do poczucia przytulności i ciepła płynącego z naszego domu. Jeżeli na co dzień jesteśmy zwolennikami pustych parapetów to i tak zapewne w okresie różnego rodzaju świąt mają one i w tych domach swoje pięć minut. Właśnie w ten sposób podkreślamy, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi i pozytywnie nastawieni do tego szczególnego okresu. 

Na koniec ważna uwaga, którą warto respektować. Mianowicie nie zapominajmy, że najlepszym podejściem jest minimalistyczne urządzanie tego miejsca w domu. Dzięki temu nadamy lekkości oknu bowiem te zagracone wprawiają nas w poczucie wszędobylskiego bałaganu. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium