Podpowiadamy, jak urządzić loft w skandynawskim stylu
Podpowiadamy, jak urządzić loft w skandynawskim stylu

Urządzenie loftu w stylu skandynawskim jest dosyć proste. Proste i surowe pomieszczenia loftowe oraz styl skandynawski mają ze sobą wiele wspólnego. W obu przypadkach podstawą są naturalne materiały, w tych wnętrzach nie ma miejsca na zbędne bibeloty. Sprawdź z nami, jak urządzić loft w stylu skandynawskim.

Pomieszczenia loftowe a styl skandynawski

Wiele osób uważa, że styl skandynawski bogaty w drewno i kamień nie pasuje do pomieszczeń loftowych, w których króluje cegła i beton. Jak jednak można zauważyć, loft i  styl skandynawski opierają się na produktach, które w momencie powstawania były najłatwiej dostępne w danym miejscu.

Kolory, które dominują w pomieszczeniach typu loft i w stylu skandynawskim, są takie same. Czerń, biel, odcienie szarości, przede wszystkim stonowane barwy, które zazwyczaj są przełamane mocnym akcentem kolorystycznym – to właśnie takie rozwiązania są najczęściej stosowane w tych wnętrzach. Mocne akcenty powodują, że wnętrza, w których przeważają stonowane barwy, nie są już mdłe i monotonne.

Urządzenie loftu w stylu skandynawskim

Najprostszym sposobem, by połączyć te dwa style, jest montaż prostych metalowych schodów kierujących nas na piętro bądź kręconych schodów wykonanych z metalu, które kierować będą na antresolę. Druga propozycja sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach urządzanych w kamienicy. Mieszkania takie dają nam duże pole do popisu, szczególnie gdy chcemy urządzić wnętrze w stylu loftowym. Nawet jeżeli nie dysponujemy wysokimi wnętrzami, nie chcemy betonowych ścian to i tak z powodzeniem możemy stworzyć pomieszczenie w stylu loftowym.

Nawet w mieszkaniach znajdujących się w bloku możemy urządzić loft. Wystarczy, że na ścianie znajdzie się cegła bądź farba imitująca beton. W przypadku cegły warto wybrać te w kolorze bieli, dzięki temu połączymy założenia stylu loftowego ze skandynawskim.

Takie elementy jak okna, czy też drzwi, które nawiązywać będą do stylu loftowego, pozwolą na urządzenie loftu niezależnie od metrażu jakim dysponujemy.

Wszystko to będzie nawiązywało do stylu loftowego, a w połączeniu z meblami skandynawskimi oraz innymi elementami, sprawi, że wnętrze będzie przyjemne i przytulne.

Meble skandynawskie w stylu loftowym

Lofty z okresu, kiedy ten styl się narodził, nie były specjalnie aranżowane, wprowadzano się do takich loftów i nie dobierano specjalnych mebli. Zazwyczaj były to przypadkowo dobrane meble.

Meble skandynawskie wpisują się do założeń stylu skandynawskiego. W ofercie sklepu Scandicsofa.pl można znaleźć sofy, krzesła oraz inne meble, których kolor, a nawet wzór tapicerki wpasują się w założenia stylu loftowego. Dobierając meble do loftu najlepiej postawić na modele w kolorze bieli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl