Płytki drewnopodobne jako alternatywa dla drewnianej podłogi

Kilka słów o płytkach drewnopodobnych.

Niezaprzeczalnym jest fakt, że płytki imitujące drewno od kilku lat stanowią wnętrzarski hit. Dzieje się tak zapewne za sprawą ich bardzo dużego podobieństwa do żywej drewnianej podłogi, ale też wbrew pozorom posiadają wiele zalet. Chodzi, mianowicie o to, że decyzja o zakupie tegoż produktu wcale nie musi oznaczać gorszego wyboru. Wolne od wad oczywiście nie są, aczkolwiek za chwilę wspólnie przyjrzymy się ich nieocenionym zaletom.

Jakie zalety niesie za sobą podłoga wykończona płytkami drewnopodobnymi?

Najczęściej płytki imitujące drewno są kładzione na podłogach naszych salonów. Z racji tego, że pomieszczenie to w każdym z domów jest najczęściej użytkowane podłoga narażona jest najbardziej na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dlatego według nas najważniejszą z zalet jest ich wysoka wytrzymałość. Trzymając się tego toku myślenia także łatwość utrzymania ich w czystości jest naszym zdaniem bardzo ważna cechą. Ogrzewanie podłogowe stało się w dzisiejszych czasach normą, dlatego warto rozważyć zakup płytek drewnopodobnych również z racji tego, że świetnie przewodzą one ciepło. Innym pozytywem jest także bardzo szeroka gama w zakresie wyboru poszczególnych wariantów. Jakby się dobrze zastanowić i zestawić płytki drewnopodobne z naturalnym drzewem może się okazać, że te pierwsze wychodzą na prowadzenie.

Czy rozwiązanie z płytkimi drewnopodobnymi na podłodze ma jakieś wad?

W zasadzie zawsze jest tak, że nie ma rzeczy idealnych. Tak też jest w przypadku płytek imitujących drewno. Nie są one pozbawione zatem wad. Prawda jest jednak taka, że jest ich zdecydowanie mniej, aniżeli zalet. Po dogłębnej analizie doszukaliśmy się, może nawet trochę na siłę, dwóch minusów. Mianowicie tak jak wszystkie płytki, chodząc po nich gołymi stopami bądź w samych skarpetkach oddają one efekt zimna. Kolejna sprawa to fakt, że nie są i nigdy nie będą naturalnym drewnem. Nie jest to wada, która miałaby definitywnie płytki przekreślić.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się płytki drewnopodobne?

Przechodząc od razu do sedna sprawy należy stwierdzić, że podłogi w łazienkach wykończone w ten sposób są po prostu strzałem w dziesiątkę. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego. Ciepła podłoga w zestawieniu z płytkami imitującymi drewno nawet najbardziej humorzastych jest w stanie wprowadzić w pogodny nastrój. Nie zapominajmy także o płytkach gresowych, które montuje się na ścianie.

Innym pomieszczeniem, w którym płytki imitujące drewno idealnie się sprawdzą, będzie kuchnia. Unoszące się w powietrzu zapachy domowych wypieków plus płytki drewnopodobne wprowadzą wspaniały ciepły nastrój.

Niezaprzeczalnie idealnym pomysłem będzie położenie takich płytek w salonie oraz ciągach komunikacyjnych. Imitacja drewna na podłodze będzie wyśmienicie korespondować z wieloma stylami aranżacyjnymi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale wykończenie schodów prowadzących na piętro właśnie płytkami drewnopodobnymi w ostatnim czasie zyskuje bardzo mocno na popularności. Od razu podpowiadamy, że efekt końcowy jest wręcz imponujący.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium