Płyta OSB i jej zastosowanie w aranżacji wnętrz
Płyta OSB i jej zastosowanie w aranżacji wnętrz

Oto niektóre z pomysłów na wykorzystanie płyty OSB w aranżacji wnętrz.

Płyta OSB to idealny materiał na meble. Szafki wykonane z płyty OSB są designerskim rozwiązaniem na ożywienie wnętrza i sposobem na wyrwanie się z rutyny. Taka płyta sprawdzi się jako materiał na: drzwi do szaf wnękowych, szafki kuchenne, półki, zagłówki łóżek, stoliki, wyspy kuchenne oraz drzwi.

Kolejne zastosowanie płyty OSB to położenie płyty zamiast kafli w łazience. Dzięki swojej odporności na wilgoć świetnie sprawdzi się jako obudowa wanny, czy do prysznica. Płytę taką można pomalować na ulubiony kolor, farbą wodoodporną, bądź zostawić jak w naturalnej fakturze. Co by nie było, łazienka z płyty OSB zapewni nam designerski wygląd oraz zapewni, że nie wyjdzie nam grzyb w miejscu, gdzie przeważnie kładzie się kafle. Płyta taka sprawdzi się idealnie jako podbitka do lusterka. 

OSB dobrze sprawdzi się również jako ozdoba. Ściana obłożona ciętymi płytami OSB nie odbiega w niczym, tak niezwykle cenionej i popularnej ścianie z imitacji cegły i ścianie imitacji płyt betonowych. Można zaaranżować całą ścianę stworzoną z mniejszych płyt OSB, tworząc tzw. kafle. Będzie dobrze wyglądała jako surowa, a tym bardziej pomalowana krytym lakierem np. czarnym. Uzyskany tym sposobem efekt można przyrównać do kamienia.

Wiórowa płyta OSB ma wiele zalet i sposobów na jej wykorzystanie/ Ludzie wybierają ją ze względu na dostępność, możliwości wykorzystania i stosunkowo niską cenę do pełnego drewna. Jeszcze niedawno twierdzono, że jest to materiał niższej półki i płyta była bardzo niedoceniana. Dziś to przekonanie odwróciło się o 180 stopni i stała się bardzo popularna nie tylko w budownictwie, ale i w aranżacji wnętrz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium