Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Plakaty do wnętrz w stylu skandynawskim
Plakaty do wnętrz w stylu skandynawskim

Mapa w stylu vintage 


Stare mapy mają niezwykłą moc, nie dość, że są niezwykle dekoracyjne to, również ma wielką wartość poznawczą. Taki plakat z reprodukcją z sprzed lat, na przykład starej mapy Polski, będzie niebanalną dekoracją, która dobrze wpasuje się w różne schematy kolorystyczne, nie tylko typowo skandynawskie połączenie bieli i stonowanych barw neutralnych. Z całą pewnością będzie wyglądać szczególnie dobrze w tych pomieszczeniach, w których dominuje klimat vintage. Choć też świetnie sprawdzi się również w nieco bardziej nowoczesnych wnętrzach. 
 
Grafika czarno-biała  


Plakaty w kolorach czarno-białym nie dość, że wyglądają okazale na tle bardzo jasnych albo wręcz białych ścian, to jednocześnie wtapiają się w tło i tworzą wyrazisty, przyciągający wzrok akcent. Ozdabiając taki plakat w czarną ramę, która dość wyraźnie oddziela dekorację od powierzchni ściany, otrzymujemy ciekawy efekt. Natomiast wzór plakatu dodatkowo jeszcze może nawiązywać do ulubionego materiału skandynawskich aranżacji. 
 
Reprodukcje dzieł sztuki 

 
Z całą pewnością niektórzy z nas mogą się kłócić o to, czy Guernica Pabla Picassa, poruszające dzieło sztuki o dramatycznym, pacyfistycznym przesłaniu, to aby odpowiednia dekoracja spokojnego, skandynawskiego wnętrza? Jednak jedno nie ulega wątpliwości, a mianowicie to, że kolorystycznie pasuje doskonale. Otóż jego typowo kubistyczne, geometryczne linie, mogą znajdować odzwierciedlenie w innych elementach wystroju wnętrza np. w wazonach, ozdobnych, porcelanowych wielościanach i minimalistycznych liniach komody. Dzięki temu całość może dawać wrażenie ładu i harmonii, pomimo dynamiki plakatu. 

 
Rodzinne portrety 

 
Jeżeli w naszym wnętrzu chcielibyśmy zyskać więcej koloru, warto pomyśleć o portrecie, który namalowany jest w stylu reklam zamieszczanych w prasie w połowie ubiegłego wieku. Takie stonowane kolory plakatu, wydają się znacznie bardziej intensywne w zestawieniu z białą ścianą i jasnymi meblami. Mimo tego, zamiast wybijać się na pierwszy plan, to mogą tworzyć klarowną kompozycję z pozostałymi przedmiotami, które zazwyczaj są zgromadzone na ścianie. 

 
Wzory kwiatowe 

Gdy ktoś zaproponowałby nam wzory kwiatów na ścianie, w pierwszej chwili, można pomyśleć, że ten motyw jest najbardziej oklepanym pomysłem na ścianę. Jednak już od kilku dobrych lat, zaobserwować można, że motyw kwiatów przechodzi właśnie renesans. By uniknąć banału projektanci mody i dekoratorzy wnętrz, prezentują nam jednak kwiaty w formie, której do tej pory nie znaliśmy. Bywają to kwiaty mroczne jakby żywcem wyjęte z martwej natury, albo rozłożone na części pierwsze i przygotowane do wklejenia do zielnika. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium