Praktyczne rozwiązania przechowywania przypraw w naszej kuchni.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA PRZECHOWYWANIA PRZYPRAW W KUCHNI

Ciesz się aromatem przypraw zdecydowanie dłużej

Nie ma kuchni, w której nie znajdują się przyprawy. Bez nich przygotowywanie posiłków po prostu nie jest możliwe. Dzięki nim potrawy nabierają wyrazistości i charakteru. Aby, jednak cieszyć się w pełni ich właściwościami, należy je w odpowiedni sposób przechowywać. Na rynku rozwiązań jest naprawdę sporo. Wykonane są one z różnych materiałów. Dostępne są plastikowe, z porcelany, szkła czy drewna. Zaleca się korzystanie z tych specjalnie przeznaczonych do tego celu, albowiem są one bardzo hermetyczne, chroniąc przed dostępem powietrza, wilgoci, a nawet światła. Za sprawą takowych pojemników wyeliminujesz, często trudny do zniesienia, chaos. Od tej pory wszystko będzie łatwe, czytelne oraz na swoim miejscu. Z pewnością wpłynie to także na podniesienie waloru estetycznego Twojej kuchni.

Różne modele pojemników na przyprawy

Jak już wspomnieliśmy, oferta rynkowa pojemników na przyprawy jest bardzo bogata. Można rzec – do wyboru, do koloru. Pierwszym rozwiązaniem są pojemniki w formie słoików. Można je nabywać osobno lub w zestawach o takich samych kształtach i kolorach. Za ich sprawą do przypraw nie dostaje się powietrze ani wilgoć. Można je postawić w miejscu widocznym dla oka, na specjalnie zawieszonej półce. Zaletą jest to, że przez szkło doskonale widać, która z przypraw znajduje się w środku. Pojemniki wykonane z ceramiki to kolejna propozycja. Są one bardzo estetyczne i funkcjonalne. Wieczka wyposażone w gumkę zapobiegają dostawaniu się do środka wilgoci oraz niepożądanych intruzów. Można je trzymać na blacie, półce lub zwyczajnie schować do szafki. Sprawdzą się one w każdym klimacie aranżacyjnym, lecz szczególnie rustykalnym lub retro.
W nowoczesnych kuchniach najczęstsze zastosowanie mają te pojemniki wykonane z metalu. Dobrze komponują się one ze wszelkimi sprzętami AGD. Na rynku można je spotkać umieszczone w obrotowych stojakach, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca.
Najtańsze i chyba najbardziej powszechne są pojemniki wykonane z plastiku. Lekkie, trwałe służą przez długie lata. Prawda jest jednak taka, że pod kątem estetycznym nie prezentują się one najlepiej.

Kilka praktycznych porad odnośnie do pojemników

W kwestii przechowywania pojemników możliwości jest kilka. Można wykorzystać do tego wiszącą półkę znajdującą się tuż przy płycie indukcyjnej, aby w trakcie gotowania przyprawy mieć w zasięgu ręki. Poza tym pojemniki mogą być postawione na blacie kuchennym. Inną opcją jest trzymanie ich w szafce lub szufladzie kuchennej. Kolejna kwestia to oznaczenie pojemników. Najlepszym sposobem jest naklejenie kartki np. z pierwszą literą danej przyprawy. Jeżeli są takie, które zaczynają się na tę samą literę, dopisz po prostu kolejną. Można to zrobić za pomocą komputera, dobierając wymyślną czcionkę. Przyznasz, że temat nie jest zbyt skomplikowany.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium