Oświetlenie punktowe

Oświetlenie punktowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Oświetlenie tego typu zazwyczaj znajduje zastosowanie w kuchni i łazience. Nie znaczy jednak, że nie można umieścić go np. w salonie. Poza funkcją praktyczną ma ono również walor estetyczny. W związku z tym, że na rynku dostępnych jest coraz więcej energooszczędnych lampek tego typu, zaczynają one stanowić poważną konkurencję tych zasilanych z sieci.

Zalety oświetlenia zasilanego bateriami

Kuchnia

Jak każde oświetlenie punktowe zastosowane w kuchni, ma wiele zalet. Pozwala na doświetlenie blatu, co przekłada się na dokładne przygotowanie posiłków. Twój wzrok tak nie cierpi przy wykonywaniu drobiazgowych czynności kulinarnych. Przy montowaniu nie ma potrzeby rozciągania często burzących estetykę przewodów, czy kabli. W pomieszczeniu kuchennym można użyć lampek punktowych, ale również taśm typu LED. Dostępne na rynku lampy halogenowe, jak i oprawy LED sprawdzą się zarówno w kuchniach klasycznych, jak i tych awangardowych.

Łazienka

Kolejnym pomieszczeniem, w którym śmiało można pokusić się o zastosowanie tego oświetlenia, jest łazienka. Tutaj miejsc na jego wtrącenie jest sporo. Najczęściej spotykasz je w okolicach luster, co pozwala na dokładniejsze wykonanie makijażu czy stylizację zarostu. Poza tym wszelkiego rodzaju szafki, koszyczki na drobiazgi również mogą być w ten sposób doświetlone. Ponadto fajnie wygląda doświetlenie samej wanny, co nadaje wspaniałego klimatu w trakcie zażywania kąpieli.

Garderoba

I w tym miejscu oświetlenie zasilane bateriami ułatwia funkcjonowanie. Możesz w różnych miejscach garderobianej szafy przyczepić takie światło. Ponadto dobrym miejscem będzie lustro, doświetlone właśnie w ten sposób. Dzięki temu przywiążesz większą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego.

Inne pomieszczenia

Z racji dużych możliwości zastosowań miejsce, gdzie zamontujesz takie oświetlenie, zależy tylko z Twoich potrzeb. Doświetlisz nim obrazy, antyramy, a nawet kwiaty. W związku z tym możesz zdecydować się na umieszczenie lampek w przedpokojach, salonach, klatkach schodowych itp. Przed zakupem jednak zwróć uwagę czy jest możliwa wymiana baterii. Bowiem w tych najtańszych modelach masz do czynienia z jednorazowymi.

Podsumowując, łatwo zauważyć, że nawet chcąc usilnie znaleźć jakieś minusy oświetlenia zasilanego bateriami, ciężko o takowe. Brak konieczności prowadzenia kabli w ścianie, nie mówiąc już o widocznym miejscu, możliwość wymiany bądź przełożenia w inne... wszystko to sprawia, że oświetlenie z poborem energii z baterii staje się bezkonkurencyjne w zestawieniu w jego odpowiednikami zasilanymi z sieci. W związku z tym, z pełnym przekonaniem zachęcamy do stosowania tego typu rozwiązania.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium