Ochraniacz na materac - czy warto go mieć
Ochraniacz na materac - czy warto go mieć

Ochraniacz na materac - czy warto?

Często wybierając materac, zwracamy uwagę tylko na nasze potrzeby zdrowotne. A wybór właściwego materaca to nic innego, jak inwestycja w zdrowy kręgosłup i przyjemny sen. Gdy wybierzemy już materac, musimy zadać sobie pytanie, czy dokupić na niego ochraniacz.

Na pewno nasuwa się pytanie po co? Otóż ochraniacz, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie ochronić nasz drogi materac przed zabrudzeniem. Ochraniacz można zdjąć z materaca i samodzielnie wyprać w pralce. Jest to niezwykle przydatny element, bo przecież po jakimś czasie każdy materac zaczyna się brudzić.

Innym powodem na to, że powinniśmy mieć ochraniacz, jest to, że uchronimy materac przed zniszczeniem. Ten, kto ma małe dzieci, najlepiej o tym wie. Podczas snu małe dzieci nie zawsze kontrolują swoje potrzeby fizjologiczne i po jednym takim przypadku materac nadaje się do wymiany. Widać na nim plamy, a tym samym nie wygląda to estetycznie i świeżo. Ochraniacze na materac przydają się także kobietom podczas połogu czy karmienia, dają im komfort psychiczny.

Niekiedy w łóżku niechcący może nam się rozlać kawa, czy herbata. Z ochraniaczem unikniemy problemu, wystarczy rozłożyć matę z gumką na materacu i gotowe. Mata jest stabilnie przymocowana, nie przesuwa się podczas spania, a zarazem łatwa do zdjęcia i wyprania, odświeżenia. Można też kupić ochraniacz podobny do prześcieradła z gumką. Podszyty jest on specjalnym materiałem nieprzepuszczającym wilgoci.

Urządzając sypialnię dla starszego członka naszej rodziny, zwracamy uwagę nie tylko na wygląd łóżka, ale przede wszystkim na funkcjonalność i komfort użytkowania. Musimy pamiętać, że takie łóżko z wybranym materacem powinno być wygodne i łatwe w użytkowaniu. Toteż na takim materacu doskonale sprawdzi się ochraniacz, który daje osobie starszej poczucie bezpieczeństwa i utrzymania materaca w czystości.

Jak wybrać ochraniacz na materac?

Ważną rzeczą przy zakupie ochraniacza, jest zwrócenie uwagi, na to by nie przepuszczał wilgoci. Przed nabyciem nowego ochraniacza należy sprawdzić również jego jakość.  Trzeba zawsze sprawdzić, jak można go czyścić, a także, czy nadaje się do prania w pralce.

Ważne, aby ochraniacz był obecny na naszym materacu, wszak chroni materac, który dzięki niemu może posłużyć nam dłużej. Przecież, aby zapewnić sobie dobry sen, potrzebujemy nie tylko ciepłej i miękkiej pościeli, ale też czystego materaca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl