Nowoczesny przedpokój z siedziskiem

Nowoczesny przedpokój z siedziskiem

Czego na pewno nie może w nim zabraknąć?

Praktyczne, nierzucające się w oczy meble, które nie dość, że schowają okrycia wierzchnie i buty, to nadają wnętrzu to coś. W większości naszych czterech kątach, przedpokój służy nie tylko do przechowywania garderoby, lecz także walizek, sprzętu sportowego, turystycznego, a także wielu innych rzeczy. Z tego też względu potrzebna będzie nam pojemna szafa. Taki standardowy model ma głębokość 60 centymetrów, ale jeżeli jednak mamy wystarczająco miejsca i planujemy przechowywać w niej zimowe płaszcze i kurtki, to lepszy będzie mebel o większej głębokości, np., 90 centymetrów. Natomiast w małym przedpokoju, sprawdzi się płytka szafa mająca 40 – 50 centymetrów głębokości oraz wnękowa.

Szafa pod wymiar jakie powinna spełniać wymagania?

Obowiązkowo powinna posiadać odpowiednią przestrzeń na wieszaki dla długich płaszczy, szafki na buty, półki na czapki i szaliki, miejsce na odkurzacz oraz pudełka, w których znajdują się rzadziej używane domowe sprzęty.

Meble modułowe

Następnym sposobem jest zastosowanie mebli modułowych. Takie rozwiązanie umożliwia skonfigurowanie szafek, które będą dostosowane do naszych potrzeb i wymiaru przedpokoju. Z czasem oczywiście możemy zwiększyć ich pojemność, dokupując dodatkowe nadstawki. Wiadomo także, że taki nowoczesny przedpokój nie obędzie się bez ławeczki albo siedziska.

Siedzisko

Siedziska przeżywają obecnie swój wielki renesans, w szczególności te tapicerowane, które nie wyglądają jak typowe siedzisko do zakładania obuwia. Bardziej przypominają wygodny fotel tapicerowany. Siedzisko nie musi być byle jakie, może być tym elementem, które dopełni nasz przedpokój. Siedzisko przyda się przy zakładaniu i zdejmowaniu butów. Dodatkowo siedzisko takie może być jednocześnie skrzynią, w której przechowywać będziemy obuwie. Poza wyborem odpowiednich mebli do przedpokoju, warto pomyśleć, o tym, że przedpokój narażony jest na intensywną eksploatację. Z racji tego bardzo ważne staje się łatwe usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń ze ścian i podłogi. Warto pomyśleć o tym, żeby ściana na korytarzu była pomalowana farbami akrylowymi, natomiast na podłodze najlepiej przy samym wejściu, aż do siedziska położyć płytki, tudzież cement architektoniczny.

Lustro w przedpokoju

Wiele osób nie wyobraża sobie żeby w przedpokoju nie było lustra. Odpowiednie lustro w przedpokoju, dla jednych to lustro stojące, dla innych ścienne czy też montowane na drzwiach przesuwanych szafy, zależy wyłącznie od naszych upodobań i aranżacji przedpokoju. W wąskim przedpokoju dzięki lustrom, optycznie go powiększamy, wieszając na ścianie duże lustro bądź też tworząc kompozycję złożoną z kilku mniejszych luster, przyklejonych do ściany. Natomiast w małym przedpokoju, możemy również umieścić sporych rozmiarów lustro na wprost drzwi. Jest to kolejny sposób na wizualne powiększenie naszego przedpokoju.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium