Nowoczesna kuchnia z wyspą
Nowoczesna kuchnia z wyspą

Kuchnia to miejsce, w którym kumuluje się całe życie rodzinne. Trendem, który można ostatnio zaobserwować, jest kuchnia z wyspą. Warto, tak zaaranżować swoją kuchnię, by każdy czuł się w niej jak najlepiej. Sprawdź, czy nowoczesna kuchnia z wyspą sprawdzi się również u Ciebie.

Kuchnia z wyspą - zalety

Kuchnia z wyspą jest funkcjonalna, przyjemna dla każdego i świetnie spełnia swoje zadania. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia z wyspą tworzy odpowiedni klimat i styl. Dobrze, gdy wnętrza są otwarte na nowości. Nowoczesny styl kuchni powinien bazować na rozwiązaniach praktycznych i funkcjonalnych.

W kuchni nie może zabraknąć nowoczesnego sprzętu o właściwościach energooszczędnego. Kuchnia z wyspą to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wyspa kuchenna pozwoli nam przygotowywać posiłki, bezpośrednio z niej możemy podawać przygotowane potrawy. Wyspa stanowi wizualną granicę, rozdzielającą kuchnię od salonu. Dla niejednej gospodyni stanowi ważne miejsce robocze.

Wyspa kuchenna może również zastąpić stół. W tym przypadku wystarczy dokupić wysokie krzesła barowe. Dla ożywienia wyspy oraz zwiększenia komfortu, możemy zainwestować w krzesła tapicerowane. Blat wyspy powinien być lekko przesunięty do przodu. Ułatwi to swobodne i wygodne spożycie posiłków.

Inną wersją nowoczesnej kuchni, jest wyspa z blatem kamiennym. Jest on praktyczny i niemal niezniszczalny. Niezwykle prosty w utrzymaniu porządku, ale niestety nie jest to tani zakup.

Tańszym zakupem, będzie blat wykonany z imitacji betonu. Doskonale, komponuje się z drewnem na podłodze oraz kolorem ścian i mebli kuchennych. Wyspa to bardzo dobre miejsce na piekarnik i płytę indukcyjną. Wyjmujemy ciasto z piekarnika i kładziemy prosto na blat wyspy. Kuchnia z wyspą daje większe możliwości w zakresie rozmieszczenia sprzętów. To bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

Dobrze jest, gdy wyspa posiada kilka szuflad i półek. To doskonałe miejsce, na najbardziej potrzebne naczynia kuchenne. Przygotowujemy posiłki na blacie wyspy i zarazem obserwujemy nasze dzieci. Możemy także, jednocześnie prowadzić rozmowy z naszymi gośćmi siedzącymi na kanapie. Ciepło i klimat tworzy, odpowiednia kolorystyka naszych mebli kuchennych.

Warto postawić na pastelowe kolory, które stworzą w kuchni niepowtarzalny charakter. Wyspa w części kuchennej może być połączona z meblami kuchennymi lub wolnostojąca. Wszystko to zależy od wielkości powierzchni danego pomieszczenia. Nietypowe postawienie wyspy, może okazać się niekorzystnie dla całości kuchni. Fajnie jest, kiedy wyspa płynnie przechodzi w jadalnię i salon. Wtedy całość wygląda lekko i świeżo, a kuchnia nie dominuje nad całym pomieszczeniem.

Nowoczesna kuchnia z wyspą może posiadać element dekoracyjny na jednej ze ścian. Zazwyczaj na ścianie nad blatem roboczym wykłada się szkłem z motywem wiosennych kwiatów czy owoców. Kuchnia z wyspą nie obędzie się bez odpowiedniego oświetlenia LED. Najlepiej gdy zdecydujemy się na większą ilość lamp. Dobrze oświetlona kuchnia z wyspą, staje się wizytówką domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl