Na jaki dywan się zdecydować, kiedy mieszkanie z nami dzieli ukochany piesek?

Na jaki dywan się zdecydować, kiedy mieszkanie z nami dzieli ukochany piesek?

Materiał z jakiego jest wykonany dywan ma znaczenie

Bardzo wiele dywanów znajdujących się na rynku wykonanych jest z wełny. W przypadku posiadania futrzanego pupila wybór takiego dywanu będzie dobrym pomysłem. Dlaczego? Mianowicie chodzi o to, że wełna posiada niezmiernie wysokie właściwości w przedmiocie odporności na zabrudzenia. Dzieje się tak, ponieważ w swojej strukturze wełna ma składnik zwany lanoliną, który wykazuje naturalną ochronę przez wilgocią i zabrudzeniami. W związku z powyższym dywan wyprodukowany z wełny, w przypadku kiedy mamy psiaka będzie o wiele dłużej cieszył nas nieskazitelnym wyglądem, niż jego sztuczny odpowiednik. Kolejnym argumentem przemawiającym za kupnem dywanu z wełny są jego duże walory termoizolacyjne. Argument ten zyska na znaczeniu, kiedy w naszym domu mamy małego szczeniaczka lub nasz ukochany pupil ma już swoje lata, a co za tym idzie przesypia większość czasu. Ponadto w przypadku wełnianych dywanów nie ma mowy o wycieraniu się włókien co zgoła odmiennie wygląda w przypadku materiałów poliestrowych czy poliamidowych. Sztuczne dywany mogą też przyczyniać się do występowania różnego rodzaju alergii u naszych psów. Posiadanie wełnianego dywanu idzie także w parze z obowiązującym trendem bycia EKO.

Cóż, to za dywan tkany na płasko?

Na wstępie należy zaznaczyć, że w tym przypadku będziemy zadowoleni, decydując się na zakup dywanu. Najlepszy dywan to taki, który jest tkany na płasko. Cechuje się on tym, że jest on niejako obustronny. Także w przypadku pojawienia się uciążliwych zabrudzeń trudnych do usunięcia można zawsze niniejszy dywan odwrócić na drugą stronę. Dywan tkany na płasko posiada także wiele innych zalet mających znacznie w kontekście posiadania psiaka. Mianowicie jest on stosunkowo lekki także bez trudu będziemy mogli go wynieść na dwór, aby wytrzepać, czy po prostu przewietrzyć. Poza tym z racji dużej gęstości tkania wszelkie zabrudzenia nasycone wilgocią np. naniesione błoto, nie zostaną wchłonięte do wnętrza struktury dywanu, a będą się utrzymywać jedynie na powierzchni. Jeżeli dość szybko zareagujemy, właśnie dzięki tym właściwościom, istnieje bardzo duża szansa na 100 procentowe usunięcie nieczystości. Dodatkowo wszelka sierść bez problemu zostanie wciągnięta przez nasz odkurzacz, czy też zebrana przy pomocy gumowej szczotki. Wybór dywanów dostępnych na rynku jest tak duży, że jeśli zaopatrzymy się w wiedzę zawartą, choćby w niniejszym artykule z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Zwracajmy uwagę na wzorzystość i kolorystykę

Chyba wszyscy się zgodzą, że istnieją kolory i wzory dywanów, na których, mimo że się znajduje sierści tak nie widać. Najlepszymi kolorami ku temu są jasne odcienie. Możemy śmiało wybierać różnego rodzaju beże czy odcienie szarości. Koniec końców bardzo wiele jednak zależy od koloru umaszczenia naszego pupila.

Jak sami państwo widzicie posiadanie psa nie wyklucza możliwości posiadania dywanu. Przy odpowiednim wyborze produktu oraz systematycznych czynnościach ukierunkowanych na jego pielęgnację będziemy się cieszyć długo jego świetnym wyglądem.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium