Na co zwrócić uwagę wybierając fotel bujany?

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel bujany?

Do jakiego wnętrza pasuje fotel bujany?

Nie ma się, co temu dziwić, że fotel bujany przeważnie kojarzony jest z wnętrzem tradycyjnym albo rustykalnym. Dotyczy to szczególnie tego, który nawiązywał do dawnego klimatu, czyli wykonanego z giętkiego drewna i siatki, pokrywającej siedzisko, jak i oparcie. Jednak fotel bujany przeszedł, również sporą metamorfozę, mamy do wyboru różne kolory drewna i siedziska. Ale w wydaniu alternatywnym na siedzisku oraz oparciu, pojawiają się, również tkaniny albo ekoskóra. W dość podobnym klimacie, sprawdza się również fotel bujany w stylu windsorskim. Ma on lekką konstrukcję, która składa się ze szczebelków i pasuje do pomieszczeń rustykalnych, vintage, jak i do zadaszonych tarasów. Jeśli zaś chodzi o nowoczesny fotel bujany, to wygląda jak klasyczny fotel, którego sąsiadujące nogi zostały po prostu połączone płozami. I tak w minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeniach z powodzeniem można wykorzystać fotel bujany z biegunami metalowymi, natomiast w aranżacjach skandynawskich, uszaka z drewnianą podstawą.

Jak wybrać taki fotel bujany?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze fotela dla nas? Po pierwsze ważny jest materiał, ponieważ w bezpośredni sposób wpływa na komfort korzystania. Na całe szczęście możliwości w dzisiejszych czasach i w tym zakresie są dość szerokie. Nadal popularnym oraz ekologicznym rozwiązaniem jest znany nam od wielu lat typowy fotel bujany wykonany z drewna bądź wikliny. Natomiast uniwersalny i komfortowy, okazuje się fotel bujany tapicerowany, który z całą pewnością można wykorzystać i w pomieszczeniach tradycyjnych, i w bardzo współczesnych. Jeśli zaś chodzi o fotel bujany skórzany, to niezbyt często można go spotykać. Jest raczej elementem wyposażenia w pomieszczeniu klasycznym, który wymaga także odpowiedniej pielęgnacji.

Fotel bujany klasyczny czy nowoczesny?

Na początek, musimy zadać sobie pytanie, czy nowoczesny fotel bujany jest lepszy od klasycznego? W dużej mierze wybór konkretnego modelu fotela bujanego, podyktowany jest stylistyką wnętrza. Nowy fotel, stylizowany na model z zeszłej epoki, także uwzględniając w swojej konstrukcji wszystkie zasady ergonomii, jak również bardzo często nowoczesne rozwiązania, takie jak na przykład wersje dwuosobowe, w których można nie tylko wygodnie odpoczywać, ale i leżakować. Poza tym nowoczesne siedziska dodatkowo bywają doposażone w poduchy, które służą za podnóżki, natomiast bardziej tradycyjne modele w specjalne stopery, które pozwalają zatrzymać kołysanie i wygodnie odpocząć w statecznej pozycji.

Na co jeszcze, powinniśmy zwrócić uwagę?

Poszukując idealnego fotela bujanego do naszego wnętrza zwracać uwagę, powinniśmy nie tylko na jego walory estetyczne, lecz przede wszystkim na konstrukcję, która powinna zapewniać wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Dlatego mając to na uwadze w pierwszej kolejności, zwróćmy uwagę na to czy oparcie jest odpowiednio wysokie, żeby zapewnić podparcie plecom i szyi albo czy producent, uzupełnił fotel bujany o zagłówek.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium